Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Harmancıkcancel
Bursacancel

Bursa Harmancık Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Harmancık Satılık Konut Tercihinize Yardımcı Olacak Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Harmancık satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Harmancık, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı, il merkezine 97 kilometre uzaklıktaki ilçesidir. Bursa’nın en güneyinde Kütahya il sınırındadır. En az nüfusa sahip olan ilçedir. Uludağ’ın güneyinde, yüksek yaylalar arasında konumlanmıştır. 1973 yılında belediye teşkilatı kurulmuştur. Dağlık ve engebeli bir araziye sahip olmasına rağmen ormanlık ve maki, bitki örtüsü şeklidir. Karasal ılıman marmara geçiş iklimi hakimdir. Yaz mevsimi sıcak, kış mevsimi ise sert geçer. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Harmancık Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Bilgileri

Harmancık’ta ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Keles ve Orhaneli ilçeleri,
  • Güneyinde Kütahya il sınırı,
  • Batısında Büyükorhan ilçesi ve Balıkesir il sınırı,
  • Doğusunda Kütahya il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.576’dır. Bu sayının yüzde 51,41’i kadın, yüzde 48,59’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 400 kilometrekare, rakımı ise 650 metredir. Harmancık satılık daire arayabileceğiniz toplam 31 mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Merkez Mahallesi, Dutluca Mahallesi, Ballısaray Mahallesi, Çatalsöğüt Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Harmancık Akalan Mahallesi, Gülözü Mahallesi, Gedikören Mahallesi, Yayabaşı Mahallesi, Kışmanlar Mahallesi, Nalbant Mahallesi, Hopandanişment Mahallesi, Kepekdere Mahallesi, Karaca Mahallesi, Eve Mahallesi ve Bekdemirler Mahallesidir. 

Harmancık Satılık Konut Piyasa Bilgisi

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Bursa’nın Harmancık ve çevre ilçelerde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.561 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.540 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 215.550 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Bursa Harmancık’ta satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.