/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnegölcancel

Bursa İnegöl Satılık Ev

araması için 14 ilan bulundu

İnegöl Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İnegöl satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

İnegöl Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bursa iline bağlı önemli ilçelerden biri olan İnegöl, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Anadolu Yarımadası’nın kuzeybatısında yer alan ilçe Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kısmında yer almaktadır. Güneydoğusunda Bursa, kuzeyinde Yenişehir, güneyinde Kütahya, güneybatısında Keleş, güneydoğusunda ise Bilecik ili bulunmaktadır. İnegöl satılık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin Bursa-Eskişehir Karayolu’na 45 kilometrelik bir mesafede yer aldığı bilgisine ulaşmaktadır. Yüzölçümü 1032 kilometrekare olan ilçenin toprakları Mezit Boğazı ve Ümitalan arasındaki ova üzerinde yer almaktadır.

İnegöl Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Eğitim Ve Sağlık Bilgisi

İnegöl ilçesinde, 28 adet ilköğretim ve ortaöğretim kurumu, 22 adet genel öğretim ve 28 adet mesleki ve teknik eğitim veren kurum bulunmaktadır. İlçe içerisinde Uludağ Üniversitesi’nin 4 yıllık eğitim veren farklı kampüsleri yer almaktadır. İlçe içerisinde 2014 yılında açılan İnegöl Devlet Hastanesi Bursa ilinde yer alan önemli sağlık kuruluşlarından biri olmuştur. Bursa İnegöl satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede; Yeni İnegöl Devlet Hastanesi, Alanyurt semtinde bulunan İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Özel İnegöl Aritmi Hastanesi, Özel İnegöl Cihangir Hastanesi ve Özel Selenay Tıp Merkezi’nin bulunduğu bilgisine ulaşmaktadır.

İnegöl Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 268 bin 155’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,32’sini (134 bin 942) erkek, yüzde 49,68’ini (133 bin 213) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İnegöl satılık konut arayışındaki vatandaşların konut tercihinde bulunabileceği 115 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Boğazköy Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Cerrah Mahallesi, Cuma Mahallesi Cumhuriyet Mahallesi Çavuşköy Mahallesi Çaylıca Mahallesi Çayyaka Mahallesi, Çeltikçi Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Çitli Mahallesi, Deydinler Mahallesi, Dipsizgöl Mahallesi, Doğanyurdu Mahallesi, Dömez Mahallesi, Edebey Mahallesi, Karagölet Mahalles, Karahasanlar Mahallesi, Karakadı Mahallesi, Karalar Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kestanealan Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kıran Mahallesi, Kocakonak Mahallesi, Konurlar Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kulaca Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Küçükyenice Mahallesi, Lütfiye Mahallesi, Madenköy Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Akbaşlar Mahallesi, Akhisar Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Alibey Mahallesi, Aşağıballık Mahallesi, Babaoğlu Mahallesi, Bahariye Mahallesi Bahçekaya Mahallesi, Bayramşah Mahallesi ve Bilalköy Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihinizi Bursa İnegöl ilçesinden yana kullanmayı düşünen kişilerdenseniz, güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bursa İnegöl’de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek, satın almak istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

İnegöl Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.