/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karacabeycancel

Bursa Karacabey Satılık Ev

araması için 25 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Karacabey Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Karacabey satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Karacabey Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ilinin önemli ilçelerinden biri olan Karacabey, il merkezine 65 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 1285 kilometrekare olan ilçe geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Antik dönemde Mihaliç ismi ile bilinen bölge sırasıyla Bitinyalılar, Lidyalılar ve Pers uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’nin en köklü tarım işletmelerini bünyesinden barındıran ilçenin en verimli toprakları Karacebey Ovası’nda yer almaktadır. Bu ovada en çok yetiştirilen ürünler; arpa, mısır, fasulye, bezelye, şekerpancarı, pamuk, ayçiçeği ve tütündür. Karacabey satılık konut arayan vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetlerinin de oldukça gelişmiş olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Sütaş markası bu ilçe içerisinde kurulmuştur. Mahlaç peyniri ile ünlü olan ilçe koyun yetiştiriciliği konusunda ülkemizde oldukça önemlidir.

Karacabey Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 83 bin 115’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,05’ini (41 bin 596) erkek, yüzde 49,95’ini (41 bin 519) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bursa Karacabey satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 85 adet mahalle bulunmaktadır. Karacabey satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Akçasusurluk Mahallesi, Akhisar Mahallesi, Arız Mahallesi, Bakır Mahallesi, Ballıkaya Mahallesi, Bayramdere Mahallesi, Beylik Mahallesi, Boğaz Mahallesi, Canbalı Mahallesi, Canbaz Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çarık Mahallesi, Dağkadı Mahallesi, Danişment Mahallesi, Doğla Mahallesi, Drama Mahallesi, Ekinli Mahallesi, Ekmekçi Mahallesi, Emirsultan Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Garipçe Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gölecik Mahallesi, Gölkıyı Mahallesi, Gönü Mahallesi, Güngörmez Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Harmanlı Mahallesi, Hayırlar Mahallesi, Hotanlı Mahallesi, İnkaya Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Karacaahmet Mahallesi, Karakoca Mahallesi, Karasu Mahallesi, Kedikaya Mahallesi, Keşlik Mahallesi, Kıranlar Mahallesi, Kulakpınar Mahallesi, Nasrettin Mahallesi, Okçular Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Ortasarıbey Mahallesi, Ovaesemen Mahallesi, Örencik Mahallesi, Runguşpaşa Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Şahinköy Mahallesi, Şahmelek Mahallesi, Tabaklar Mahallesi, Taşlık Mahallesi, Taşpınar Mahallesi ve Tavşanlı Mahallesi’dir.

Karacabey Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçe toprakları oldukça verimlidir. Bu sebep ile ilçe nüfusunun yüzde 60’ı tarım faaliyetleri ile uğraşmaktadır. Tarım ürün çeşidinin oldukça fazla olduğu ilçenin brüt gelirinin yüzde 20’si tarımsal faaliyetlerden sağlanmaktadır. Türkiye’nin en kaliteli sebzeleri bu bölgede yetiştirilmekte olup bölgede 250 tona yakın sebze üretimi yapılmaktadır. Farklı bölgelerde yaşayan vatandaşlar son dönemlerde bölgenin ekonomik olarak kalkınması ile birlikte bu bölgeye göç etmektedirler.

Sizler de satılık konut tercihinizi Karacabey ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızda ya da sahibinden Karacabey’de uygun fiyatlı satılık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Karacabey Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.