/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kestelcancel

Bursa Kestel Satılık Ev

araması için 60 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kestel Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kestel satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kestel Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Bursa Kestel ilçesi birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklardan en bilineni Roma İmparatorluğu’dur. Roma İmparatorluğu’nun sınır kalesi olan bölgeye Latince Kalecik anlamına gelen Kastel ismi verilmiştir. Bölgenin Osmanlıların eline geçmesi sonucunda ismi Kestel olarak değiştirilmiştir. 1938 yılında Bursa ilinin bir bucağı olan bölge 1960 yılında belde haline gelmiştir.  1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Kestel ilçesi nemli ve ılıman bir iklime sahiptir. Kestel satılık ev arayışında olan vatandaşlar ilçenin tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. Güney Marmara Bölgesinde yer alan ilçenin doğusunda Yenişehir, batısında Yıldırım ve Osmangazi, güneyinde Keles ve Osmangazi, kuzeyinde ise Gürsu ve Gemlik ilçeleri yer almaktadır. Ormanlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede çam, köknar ve kestane ağaçları bulunmaktadır. Ilıman bir iklime sahip olan ilçede yapılan tarım faaliyetlerinin alanı da oldukça geniştir. İlçede yer alan tarım arazilerinde sebze meyve ve hububat tarımı yapılmaktadır. Bölge halkı tarım faaliyetleri ile ilgilenmenin yanı sıra komşu ilçelerde yer alan sanayi kuruluşlarında çalışarak da geçimlerini sağlamaktadır. Güney Marmara Bölgesi’nin sanayi alanındaki gelişmeleri bu ilçeye de yansımış olup ilçede konut arayan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

Kestel Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 65 bin 256’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,91’ini (32 bin 568) erkek nüfusu, yüzde 50,09’unu (32 bin 688) kadın oluşturmaktadır. Kestel satılık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 36 adet mahalle bulunmaktadır. Kestel satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağlaşan Mahallesi, Ahmet Vefik Paşaosb Mahallesi, Ahmetvefikpaşa Mahallesi, Aksu Mahallesi, Alaçam Mahallesi, Babasultan Mahallesi, Barakfakih Mahallesi, Burhaniye Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Derekızık Mahallesi, Dudaklı Mahallesi, Erdoğan Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gözede Mahallesi, Kale Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kozluören Mahallesi, Lütfiye Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Nüzhetiye Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Saitabat Mahallesi, Sayfiye Mahallesi, Serme Mahallesi, Seymen Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şevketiye Mahallesi, Şükraniye Mahallesi, Turanköy Mahallesi, Ümitalan Mahallesi, Vanimehmet Mahallesi, Yağmurlu Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihinizi Bursa Kestel ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bursa Kestel uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Kestel Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.