/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mustafakemalpaşacancel

Bursa Mustafakemalpaşa Satılık Ev

araması için 61 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mustafakemalpaşa Satılık Konut Düşünenlere Semt Rehberi 

Mustafakemalpaşa satılık konut tercih edecekler için bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Mustafakemalpaşa, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve on yedi yerleşim biriminden meydana gelen Bursa iline bağlı bir ilçedir. Ulubat Gölü’nün kıyısında bulunan ilçenin bilinen ilk ismi Miletopolis’tir. Antik çağdan itibaren yerleşimin olduğu semtte, Bitinyalılar, Lidyalılar, Persler ev Romalılar yaşamıştır. İlçe 1336 yılında gerçekleşen bir savaş ile Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bölge nüfusunun önemli bir bölümünü Balkan Savaşları’ndan sonra, ülkeye dönmek zorunda kalan muhacirler oluşturmaktadır. Semt merkezinde özellikle Arnavutlar ve Çerkezler yaşamını sürdürmektedir. 

Mustafakemalpaşa Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Mustafakemalpaşa satılık daire arayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk kısmında semtin coğrafi özelliklerinden ve doğal yapısından bahsedeceğiz. İlçe, 1732 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve yüzölçümü bakımından şehrin en büyük yerleşim birimidir. Semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 60 metredir. Bu rakam ilçe merkezinde 25 metreye kadar düşmektedir. Semt, kent merkezinden yaklaşık 82 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe, doğusunda Orhaneli, güneydoğusunda Büyükorhan, güneybatısında Balıkesir’e bağlı Kepsut ve Dursunbey, batısında ise Susurluk ilçeleri ile çevrilidir. Rakımın az olması iklimi yumuşatmıştır ve bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin ve yağmurlu geçmektedir.

Mustafakemalpaşa Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin emlak piyasasına şekil veren en önemli unsur, ekonomik durumu ve istihdam yapısıdır. Bu nedenle Mustafakemalpaşa satılık ev arayanların semtin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. İlçede domates, biber, mısır, arpa, karpuz, kavun, fasulye yetiştirilmektedir. Bunlara ek olarak semtte koyun ve sığır yetiştiriciliği yaygındır. Tarımla uğraşan ailelerin önemli bir bölümü hayvancılık ile de ilgilenmektedir. Ulubat Gölü’ne kıyısı olması nedeniyle, semtte, tatlısu balıkçılığı da yapılmaktadır. Maden yatakları bakımında zengin olan semtte, bor ve linyit yatakları bulunmaktadır. İlçede büyük çaplı sanayi tesisleri de bulunmaktadır. Yirmiye yakın fabrika, yerel halka iş imkanı sağlamaktadır. 

Mustafakemalpaşa Satılık Konut Bakanlara Mahalle Önerileri 

Mustafakemalpaşa ilçesinin nüfusu TÜİK 2019 verilerine göre, 100.696’dır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %49.71’i erkek, geriye kalanı ise kaıdndır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtin nüfusu 2015 yılından sonra artmıştır. İlçedeki popülasyonun artış hızı %0.72’dir. Semt, bir merkez ve yüz dört mahalleden oluşmaktadır. Bursa Mustafakemalpaşa satılık daire düşünenler aşağıda sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında arayışlarını sürdürmek isteyebilirler:

 • Hamidiye Mahallesi 
 • Yalıntaş Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Hamza Bey Mahallesi
 • Tatkavaklı Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Lalaşahin Mahallesi
 • Yenidere Mahallesi
 • Atariye Mahallesi
 • Selimiye Mahallesi
 • Çırpan Mahallesi

Eğer Mustafakemalpaşa  satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hep hayalini kurduğunuz eve ulaşmak isterseniz  ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Mustafakemalpaşa satılık ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Mustafakemalpaşa Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.