Emlakjet

Bursa Orhaneli Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu
search
Orhanelicancel
Bursacancel

Orhaneli Satılık Konut Arayanlara Rehber Bilgiler

Orhaneli satılık konut mu arıyorsunuz? İlgili ilanlar EmlakJet aracılığı ile sizlerle. İlçedeki evlere bakarken de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak için bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Orhaneli, Bursa’nın ilçelerinden bir tanesidir. İlin güney tarafındaki engebeli düzlüklerde yer alır. Bölgenin dağlık alanları ardıç, kızılçam, meşe, kayın ve karaçam ağaçları ile çevrelenmiştir. Adırnaz Çayı bu bölgeden geçer. Bölgede geçiş iklimi görülür. Bölge ılıman Akdeniz iklimi ile Marmara ve Ege’nin karasal iklim özelliklerini gösterir. İlçenin yüzölçümü 838 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 491 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 58 kilometredir. İlçenin kuzeyinde Nilüfer ve Osmangazi, batısında Mustafakemalpaşa, doğusunda Keles ve güneyinde Büyükorhan ile Harmancık ilçeleri yer alır.

Orhaneli Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi

İlçeden satılık konut arayanlar arasında bölgeye ilk defa taşınacak okuyucularımız olabilir. Bu okuyucularımız ilçe ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmayabilirler. Bu sebeple EmlakJet ailesi olarak ilçe ekonomisini sizler için araştırdık. İlçe halkının geçim kaynaklarını tarım ve hayvancılık oluşturur. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; vişne ve çilektir. Hayvancılıkta ise genellikle küçükbaş hayvancılık ön plandadır. Bölgedeki maden yatakları da önemlidir. Bölgede kalsit, kireç taşı, dolomit, linyit, siyenit, mermer, krom, feldspat, asbest, demir, manyezit, olivin ve talk içeren maden yatakları yer alır. Siz de bu ilçeye taşınmayı düşünüyorsanız Bursa Orhaneli satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

Orhaneli Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleleri

Orhaneli ilçesinin toplam 61 mahallesi vardır. Bu mahalleler; Çınarcık Mahallesi, Karıncalı Mahallesi, Argın Mahallesi, 300 Evler Mahallesi, Dere Mahallesi, Belenoluk Mahallesi, Emir Mahallesi, Ağaçhisar Mahallesi, Eskidanişment Mahallesi, Şükriye Mahallesi, Çöreler Mahallesi, Gazioluk Mahallesi, Akalan Mahallesi, Fevzipaşa Mahallesi, Dağgüney Mahallesi, İkizoluk Mahallesi, Akçabük Mahallesi, Nalınlar Mahallesi, Kadı Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Çeki Mahallesi, Letafet Mahallesi, Karabekirpaşa Mahallesi, Firoz Mahallesi, Balıoğlu Mahallesi, Koçu Mahallesi, Göynükbelen Mahallesi, Demirci Mahallesi, Başköy Mahallesi, Osmaniyeçatak Mahallesi, Karaoğlanlar Mahallesi, Celepler Mahallesi, Semerci Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Çivili Mahallesi, Yörücekler Mahallesi, Kusumlar Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Yenidanişment Mahallesi, Deliballılar Mahallesi, Serçeler Mahallesi, Küçükorhan Mahallesi, Dündar Mahallesi, Süleymanbey Mahallesi, Gümüşpınar Mahallesi, Orta Mahallesi, Erenler Mahallesi, Yeşiller Mahallesi, Sadağı Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Fadıl Mahallesi, Yakuplar Mahallesi, Sırıl Mahallesi, Girencik Mahallesi, Topuk Mahallesi, Mahaller Mahallesi, Kabaklar Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Karasi Mahallesi ve Söğüt Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak istiyor iseniz Bursa Orhaneli satılık müstakil ev ya da dairelere sitemizden hızlıca ulaşabilirsiniz.

Orhaneli Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan konutların sayısı 13.093’tür. Konut başına düşen kişi sayısı 4,13’tür. İşyeri sayısı ise 1.086’dır. İlçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 126 metrekare olarak karşımıza çıkar. Orhaneli satılık konut fiyatları 203.868 Türk Lirasıdır. Ortalama birim fiyat (metrekare başına düşen kira fiyatı) 1.618 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri ortalama 33 yıldır. Bu da bir evin satış fiyatını geri çıkarma süresinin 33 sene olduğu anlamına gelir.

Bütçenizi ayarladıysanız ev bakmamanız için önünüzde hiçbir engel yok. EmlakJet sayesinde ev ilanlarına ulaşmak artık çok kolay ve çok hızlı. İsteklerinizi karşılayan ve bütçenize uygun evlere emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Bursa Orhaneli ilanlarıyla ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.