Emlakjet

Bursa Satılık Ev

araması için 5,063 ilan bulundu
search
Bursacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bursa Satılık Konut Arama Rehberi

Bursa Satılık Konut Almanın Avantajları

Bursa satılık konut arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. Ev bakarken aklınızdaki sorulara cevap olabileceğine inandığımız bu yazıda bölge hakkında genel bilgilere yer verdik. Satılık Konut almak için ev iyi alternatiflerden illerden biri olan Bursa pek çok açıdan yaşanması elverişli bir bölgedir. Tarihi, turizmi ve ekonomisiyle cezp edici özelliklere sahiptir. Ev almadan önce yapacağınız araştırmalar pek çok kritere göre değişiklik gösterir. Siz de ilk önce beklentilerinizi belirlemeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Çünkü kimilerine göre evin bütçesi önemliyken bazı kişiler ulaşım ve eğitim olanaklarını ön planda tutmaktadırlar.

Bursa Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Bursa ili otomotiv, tekstil, makine ve gıda gibi önemli sektörlerde ön planda yer alır. İpek üretimi ve bıçakçılık ilin önceden dünyada tanınmasını sağlamıştır ama son dönemlerde üretim azalmıştır. 1961 senesinde kurulan ülkenin ilk organize sanayi bölgesi Bursa Organize Sanayi Bölgesi ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Bursa'da sanayileşmenin fazla olduğu alanlardır. Ülkenin ilk zeytinyağı laboratuarı Bursa ilinde kurulmuştur. Bursa ilinde otomotiv sanayi kuruluşları, otomobil, otobüs, metro ve tramvay vagonları ve bunlara ait parçaların imalatı yapılmakla beraber hem yurt içine hem de yurt dışına satışlar gerçekleştirilmektedir. Fiat, Renault, Bosch fabrikaları ve diğer fabrikalar ile Bursa önemli bir otomotiv şehridir. Bu durum kentin göç almasındaki en önemli etmenlerin başında gelir. Ülkedeki pek çok tekstil markasının fabrikaları ve Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi Bursa ilinde yer almaktadır. Aynı zamanda tekstil sanayi olarak da ülkenin en gelişmiş kentlerinden biridir.

Bursa Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

4 Şubat 2022 TÜİK verilerine göre Bursa il nüfusu 3.147.818 kişi olarak karşımıza çıkmaktadır. İlde kilometrekareye 291 kişi düşmektedir. Yoğunluğun en fazla olduğu bölge Yıldırım’dır. İlde senelik nüfus artış oranı %1,48 olarak görülmektedir. Nüfus artış oranı en yüksek Nilüfer ve en düşük Keles ilçesinde görülmektedir. İlde 2022 TÜİK verilerine göre 17 İlçe ve belediye ve toplam 1061 mahalle yer almaktadır. Bursa satılık konut tercih edecekler hareketli bir emlak piyasasıyla karşılaşacaklardır.

Bursa’nın İlçeleri

Bursa, ülkenin en kalabalık dördüncü ilidir. Bölgenin önceki ismi Hüdavendigâr’dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, doğuda Bilecik, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile komşudur. İlin ilçeleri;

 • Büyükorhan,
 • Gürsu,
 • Harmancık,
 • İznik,
 • Karacabey,
 • Kestel,
 • Mustafakemalpaşa,
 • Nilüfer,
 • Gemlik,
 • Orhaneli,
 • Orhangazi,
 • Yenişehir,
 • İnegöl,
 • Mudanya,
 • Keles,
 • İnegöl,
 • Osmangazi,
 • Yıldırım.

Bursa Satılık Konut Fiyat Bilgisi

2021 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık konutların alanları ortalama 130 metrekare olarak karşımız çıkar. Bursa satılık konut fiyatları 525.850 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 4.045 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 21 yıldır. Bursa satılık konut arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Ev arayışınız hala devam ediyor ise size en uygun olan evler EmlakJette sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza, kriter ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık konut Bursa ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.