/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bursacancel

Bursa Satılık Ev

araması için 3.277 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bursa Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Önemli Bilgiler

Bursa satılık konut arayışında olanlar için, kente dair tüm önemli bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Marmara Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık dördüncü ili olan Bursa, köklü tarihi, sahip olduğu doğal güzellikleri ve ekonomik potansiyeli ile hemen hemen herkesin ilgisini çeken bir kenttir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında 28. Sırada yer almış olan kentin eski adı Hüdavendigar’dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, güneyinde Kütahya ve batısında Balıkesir illeri yer almaktadır. Yaklaşık 10,882 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuş olan şehrin, rakımı 155 metre olarak ölçülmüştür. Bir başka deyişle kent, denizden seviyesinden 155 metre yukarıda yer almaktadır.

 

Bursa Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Kentin Tarihi

Bursa da satılık ev tercih edecekler, tarihle ve doğa ile iç içe bir yaşam sürme olanağına sahip olacaktır. Zira yapılan arkeolojik çalışmalara göre, kent merkezinde M.Ö 4000’li yıllardan itibaren yaşam vardır. Uzun süre Friglerin hüküm sürdüğü şehir, bu sebeple Frig diyarı olarak da bilinmektedir. Doğu Roma İmparatorluğu’na da ev sahipliği yapan kentte, ipek üretimi MS 555 civarında başlamıştır. 1261 yılına değin İznik’e bağlı olan Bursa ilk defa Osman Bey tarafından 1307 yılında kuşatılmıştır. Ancak kent 1326 yılında Orhan Gazi tarafından alınabilmiştir. 1335 yılında da üç kıtada da hüküm sürecek bir imparatorluğa başkentlik etmiş olan Bursa, 1363 yılına kadar tüm devlet işlerinin yürütüldüğü bir merkez olmuştur. 

 

Bursa Satılık Konut Düşünenler İçin Kentin Coğrafi Durumu

Ilıman bir iklime sahip olan Bursa’da, yaz ve kış, gece ile gündüz sıcaklıkları bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Örneğin Marmara Denizi’nin yer aldığı bölgedeki iklim yumuşaktır. Eğer kışları ılık ve yazları çok sıcak olmayan bir yerde yaşamak istiyorsanız, Bursa satılık daire arayışınızı kıyı kesimlerine yönlendirmeniz gerekmektedir. Zira kentin güneyinde yer alan Uludağ ve çevresinde oldukça sert bir iklim hüküm sürmektedir. Şehirdeki en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos Ayları iken, en soğuk aylar Aralık ve Ocaktır. Yıllık ortalama yağış miktarının 70,6 mm olduğu Bursa’da nispi nem %69 olarak ölçülmüştür. Bursa’nın sahip olduğu doğal güzelliklerde payı olan iklimi, kentin en önemli cazibe kaynaklarından biridir.

 

Bursa Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Bilgisi 

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, 2.994.521 kişinin yaşamını sürdürdüğü Bursa’da, kilometrekareye 277 kişi düşmektedir. İldeki nüfus artış oranı %1.97 olarak hesaplanmıştır. Kent, 17 ilçe ve belediye, bu belediyelere bağlı 1060 mahalleden oluşmaktadır. Nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu ilçe ise Yıldırım’dır. Orhaneli ilçesi nüfus artış hızının en düşük olduğu yerleşim yeridir.  Bursa satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, aşağıdaki yer verilen ilçelerden birini tercih edebilirler:

 

  • Gürsu
  • Gemlik
  • İnegöl
  • Kestel
  • Mudanya
  • Mustafakemalpaşa
  • Nilüfer
  • Osmangazi
  • Yıldırım
  • Orhangazi

 

Osmangazi 862.516, Yıldırım 653.004, Nilüfer 441.299 kişilik nüfusu ile Bursa’nın en büyük ve kalabalık üç ilçesidir. Fakat Sahibinden satılık daire bursa Osmangazi arayışında olanların birçoğu diğer ilçelerdeki emlak olanaklarına da göz atmakta, diğer ilçelere de bir şans vermektedir. Bu sebeple Osmangazi’de bir konut satın almayı düşünen kişilerin aynı zamanda Nilüfer ve Yıldırım ilçelerini de araştırması onlar için yararlı olabilir. Eğer Bursa Satılık Konut arayışınızda kararlı iseniz Bursa satılık daire Nilüfer ve sahibinden satılık daire Bursa Yıldırım ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilir veya size en yakın emlakçıya danışabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

27 Mayıs 2020

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

22 Mayıs 2020

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

21 Mayıs 2020

Bursa Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.