/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayramiçcancel

Çanakkale Bayramiç Satılık Ev

araması için 21 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Bayramiç Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bayramiç satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Bayramiç Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Genel Bilgisi

Çanakkale ilinin güneyinde yer alan Bayramiç ilçesinin güneyinde Edremit ve Ayvacık, kuzeyinde Çanakkale, doğusunda Çan ve Yenice, batısında ise Ezine ilçesi bulunmaktadır. Bayramiç satılık ev arayanlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin yüzölçümünün 1275 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Rakımı 76 metre olan ilçenin büyük bir kısmı dağlık arazilerden oluşmaktadır. İlçede birçok önemli dağlar yer almakta olup bu dağların isimleri:

  • Kazdağı

  • Dede Dağı

  • Çaldağ

  • Aladağ

  • Kayalı Dağı’dır.

İlçede dağlık arazilerin dışında tarıma oldukça elverişli olan ovalık araziler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise Bayramiç-Ezine Ovası’dır. Eski dönemlerden kalma arazilerin oldukça fazla olduğu ilçede kalkerli, kireçli, demirli kırmızı topraklar bulunmaktadır. Bu sebep ile bu bölgelerden kireç taşı, çinko, mermer gibi II. zaman madenleri çıkarılmaktadır. Ormanlık arazi bakımından zengn olan ilçede yer alan ormanlarda; Kızılçam, Karaçam, Meşe, Yabani Erik, Ahlat, Kestane, Kayın, Çınar, Ihlamur ağaçları yer almaktadır. İlçede yer alan Bayramiç Barajı bölge topraklarının sulanması bakımından oldukça önemlidir.

Bayramiç Satılık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 29 bin 716’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,53’ünü (14 bin 718) erkek, yüzde 50,47’sini (14 bin 998) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bayramiç satılık konut tercihinde bulunacak olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 mahalle ve 75 köy bulunmaktadır. Bayramiç satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köylerdenbaşlıcaları: Camicedit Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Menderes Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Ağaçköy Köyü, Ahmetçeli Köyü, Aşağışapçı Köyü, Alikabaklar Köyü, Bezirganlar Köyü, Bekirler Köyü, Aşağışevik Köyü, Akpınar Köyü, Ahmetçeli Köyü, Çalıobaakçakıl Köyü, Çalıdağı Köyü, Cazgirler Köyü, Bıyıklı Köyü, Çiftlik Köyü, Çırpılar Köyü, Çavuşlu Köyü, Çavuşköy Köyü, Çatalcam Köyü, Doğancı Köyü, Gökçeiçi Köyü, Gedik Köyü, Evciler Köyü, Daloba Köyü, Dağahmetçe Köyü, Dağoba Köyü, Işıkeeli Köyü, Karabrahimler Köyü, Karaköy Köyü, Hacıdervişler Köyü, Hacıbekirler Köyü, Güzeltepe Köyü, Kaykılar Köyü, Karıncalık Köyü, Sarıot Köyü, Sarıdüz Köyü, Saraycık Köyü, Saçaklı Köyü, Pıtıreli Köyü, Pınarbaşı Köyü, Palamutoba Köyü, Örenli Köyü, Korucak Köyü, Serhat Köyü, Söğütgediği Köyü, Toluklar Köyü, Zeytinli Köyü, Zerdalilik Köyü, Tongurlu Köyü, Tülüler Köyü, Yiğitaliler Köyü, Yukarışevi Köyü ve Yukarışapçı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Çanakkale Bayramiçi ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bayramiç’de uygun fiyatlı satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Bayramiç Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.