Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Biga Satılık Ev

araması için 54 ilan bulundu
search
Bigacancel
Çanakkalecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Biga Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Biga satılık konut düşünenler için bir ilçe rehberi hazırladık. Coğrafi konumundan mahallelerine kadar birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda aklınızdaki tüm soru işaretlerinin silindiğine şahit olacaksınız. Biga, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı on bir yerleşim biriminden biridir. Bir yarımada üzerine kurulan ilçe, kent merkezinden tam doksan kilometre uzakta yer almaktadır. Çanakkale’nin Merkez ilçesinden sonra en gelişmiş yerleşim birimi olan ilçede çok çeşitli ekonomik faaliyetler yapılmaktadır. Ancak en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla birlikte bölgede tarıma dayalı sanayi de gelişmiş vaziyettedir. İlçede kurulan konserve fabrikaları, demir – çelik işleme tesisleri ve mobilya üretim atölyeleri, yerel halkın büyük bir kısmına iş olanağı sağlamaktadır. 

Biga Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Yazının ilk bölümünde Biga satılık ev düşünenler için ilçenin coğrafi konumundan, ikliminden ve doğal güzelliklerinden bahsedeceğiz. Biga ilçesi, 1331 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Denize kıyısı olan ilçenin rakımı yaklaşık kırk metredir. Bu rakam, ilçe merkezinde daha da düşmektedir. Balıkkaya adı verilen tepelerin eteklerine kurulmuş olan semtin en yüksek noktası 200 metredir. Biga Çayı semti ikiye ayırmaktadır. İki yakayı birleştiren büyük bir köprü bulunmaktadır. İlçe merkezinin denize kıyısı yoktur. Bursa karayolu üzerinde yer alan ilçe, son dönemlerde hızlı bir gelişim göstermiştir. Bölgede ılıman Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 15.3 olarak hesaplanmış durumdadır. 

Biga Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o ilçenin ya da ilin tarihini öğrenmek sizin o bölge ile olan bağlantılarınızı güçlendirecektir. Bu sebeple de Biga satılık daire arayışındakilerin mutlaka semtin tarihinden haberdar olmalarını istedik. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce yedi binli yıllarda gerçeklemiştir. İlçenin ilk ismi Pegai’dir. Bizans ve haçlı kaynaklarında semt bu isimle anılmaktadır. Haçlı kaynaklarında zaman zaman Spiga olarak da geçmektedir. 1328 yılına kadar Bizans hükümdarlığı altında kalan semt, I. Murad döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. I. Murad Rumeli’ye geçişten sonra 1365 yılında fethedilmiştir.  Karadan ve denizden kuşattığı Biga’yı ele geçirdikten sonra, ilçedeki kiliseleri mescit haline getirmiştir. Bölge bu tarihten itibaren tapu tahrir kayıtlarında Çanakkale’ye bağlı bir nahiye olarak anılmıştır. 

Biga Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografik Durumu 

Biga ilçesinin nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 90.576’ya ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.94’ü erkek, %50.06’sı ise kadındır. İlçenin nüfusu 2010-2017 yılları arasında sürekli olarak artmıştır. 2017 – 2018 yılları arasında ise küçük bir düşüş meydana gelmiştir. Bu nedenle popülasyonun artış hızı eksi yönlüdür ve yaklaşık - %0.43’tür.  Semt nüfusunun büyük çoğunluğunu muhacirler oluşturmaktadır. İlçede Pomaklar, Boşnaklar, Çerkesler ve Çeçenler oluşturmaktadır. Çanakkale satılık ev tercih etmeyi planlayanlar aşağıda gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Hamdibey Mahallesi 
 • Sakarya Mahallesi
 • Şirintepe Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Turan Mahallesi
 • Yeniceköy Mahallesi
 • İstiklal Mahallesi
 • Gazikemal Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yalı Mahallesi
 • Zeytinlik Mahallesi

Eğer Biga satılık konut kararınızdan eminseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya sahibinden Biga satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz .

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Biga Satılık Ev
Abdiağa KöyüAdliye KöyüAğaköy KöyüAhmetler KöyüAkkayrak KöyüAkköprü KöyüAkpınar KöyüAksaz KöyüAkyaprak KöyüAmbaroba KöyüArabaalan KöyüArabakonağı KöyüAşağıdemirci KöyüAyıtdere KöyüAziziye KöyüBahçeli KöyüBakacak KöyüBakacaklıçiftliği KöyüBalıklıçeşme KöyüBekirli KöyüBezirganlar KöyüBozlar KöyüCamialan KöyüCihadiye KöyüCumhuriyet MahallesiÇakırlı KöyüÇavuşköy MahallesiÇelikgürü KöyüÇeltik KöyüÇeşmealtı KöyüÇınardere KöyüÇınarköprü KöyüÇömlekçi KöyüDanişment KöyüDeğirmencik KöyüDereköy KöyüDikmen KöyüDoğancı KöyüEğridere KöyüElmalı KöyüEmirorman KöyüEskibalıklı KöyüEybekli KöyüGazikemal MahallesiGemicikırı KöyüGeredelli KöyüGerlengeç KöyüGeyikkırı KöyüGöktepe KöyüGüleç KöyüGümüşçay Bld. (Cumhuriyet Mahallesi)Gümüşçay Bld. (İğdelik Mahallesi)Gündoğdu KöyüGürçeşme KöyüGürgendere KöyüGüvemalan KöyüHacı Hüseyinyaylası KöyüHacıköy KöyüHacıpehlivan KöyüHamdibey MahallesiHarmanlı KöyüHavdan KöyüHisarlı KöyüHoşoba KöyüIlıcabaşı KöyüIşıkeli Köyüİdriskoru Köyüİlyasalan Köyüİskender Köyüİstiklal MahallesiKahvetepe KöyüKalafat KöyüKaldırımbaşı KöyüKanibey KöyüKapanbelen KöyüKaraağaç KöyüKarabiga Bld. (Ulucamii Mahallesi)Karabiga Bld. (Yalı Mahallesi)Karabiga Bld. (Zeytinlik Mahallesi)Karacaali KöyüKarahamzalar KöyüKarapürçek KöyüKaşıkçıoba KöyüKatrancı KöyüKayapınar KöyüKaynarca KöyüKazmalı KöyüKemer KöyüKepekli KöyüKocagür KöyüKoruoba KöyüKozçeşme KöyüOsmaniye KöyüOtlukdere KöyüOvacık KöyüÖrtülüce KöyüPaşaçayı KöyüPekmezli KöyüRamazanlar KöyüSakarya MahallesiSarıca KöyüSarıkaya KöyüSarısıvat KöyüSarnıç KöyüSavaştepe KöyüSazoba KöyüSelvi KöyüSığırcık KöyüSinekçi KöyüŞakirbey KöyüŞirinköy KöyüŞirintepe MahallesiTokatkırı KöyüTuran MahallesiTürkbakacak KöyüYanıç KöyüYeniceköy MahallesiYeniçiftlik KöyüYenimahalle KöyüYeşilköy KöyüYolindi KöyüYukarıdemirci Köyü
Çanakkale Biga Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çanakkale Biga Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çanakkale Biga Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Sahibinden Çanakkale Bozcaada Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Ezine Dalyan Köyü Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ezine Geyikli Bld. (Cumhuriyet Mahallesi) Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Ezine Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Gelibolu Bolayır Köyü Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.