Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Bozcaada Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu
search
Bozcaadacancel
Çanakkalecancel

Bozcaada Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut satın almayı düşünen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bozcaada satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bozcaada Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Gökçeada’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci adası olan ilçe Çanakkale iline bağlıdır. Türkiye’nin il merkezi dışında içerisinde köy barındırmayan tek ilçesi olan ilçenin yüzölçümü 40 kilometrekaredir. Bozcaada satılık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin ana karaya 6 kilometrelik bir mesafede yer aldığı bilgisine ulaşmışlardır. Bağcılık ve deniz turizmi ile öne çıkan ilçede yer alan rüzgar santralleri bölge enerjisi için oldukça önemlidir. İlçenin kıyısında bulunan merkez kesiminde 18. yüzyıldan kalma Bozcaada Kalesi bulunmaktadır. Stratejik olarak da oldukça büyük bir öneme sahip olan ilçe Çanakkale Boğazı’nın girişinde yer almaktadır.

Bozcaada Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Tarih Bilgisi

Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ile Pers ve Roma uygarlıklarına ev sahipliği yapmış olup 1328 yılında Türkler ilk kez bu ilçe ile tanışmıştır. Çanakkale Bozcaada satılık konut arayan kişiler ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. 1455 yılına gelindiğinde ise Fatih Sultan Mehmet önderliğinde Gökçeada ve Bozcaada bölgeleri Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1806 yılına gelindiğinde ise Osmanlı-Rus Savaşı sırasında işgal edilen bölge1922 yılında tekrardan Türklerin hakimiyetine girmiştir. Bölge 1923 yılında imzalanan Lozan Barış Antlaşması ile Türkiye Cumhuriyetine bırakılmıştır. Adanın Türklerin eline geçtiği 1923 yılı aynı zamanda adanın belediye teşkilatlanmasının yapıldığı yıldır.

Bozcaada Satılık Konut Arayan Kişiler İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 23’tür. İlçe nüfusunun yüzde 55,74’ünü (1.685) erkek, yüzde 44,26’sını (1.338) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bozcaada satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 2 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler:

  • Alaybey Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

Bozcaada Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ulaşım Bilgisi

Bozcaada kiralık konut arayışında olan vatandaşlar, ilçenin ada şeklinde oluşu sebebi ile bölge ulaşımına oldukça önem vermektedir. Çanakkale sınırları içerisinde yer alan ilçeye ulaşmak isteyen kişiler, Çanakkale’ye bağlı Geyikli beldesinden kalkan arabalı vapurları kullanarak ya da Çanakkale Merkez’den kalkan deniz otobüsünü kullanarak adaya ulaşabilirler. Adaya ulaşımda kullanılan deniz otobüsü ve arabalı vapur seferleri yaz ve kış mevsimlerinde değişiklik göstermektedir.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bozcaada ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çanakkale Bozcaada’da uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.