Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Eceabat Satılık Ev

araması için 11 ilan bulundu
search
Eceabatcancel
Çanakkalecancel

Eceabat Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi 

Eceabat satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlak arayışınızı kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Eceabat, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan hem bölgenin hem de ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Çanakkale’ye bağlı bir ilçedir. Çanakkale Boğazı’nın hemen yanına kurulmuş ilçe doğal güzellikleri ve yakın dönem tarihi ile hemen her gün birçok turisti ağırlamaktadır. Çanakkale Savaşı’nın bu bölgede gerçekleşmiş olması semtin önemini arttıran en önemli faktördür. Bilinen ilk ismi Maydos olan ilçe, Balkanlardan gelen bir kavim tarafından kurulmuştur. Bugün de bölgede daha çok Balkanlardan gelen muhacirler yaşamını sürdürmektedir. 

Eceabat Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Eceabat satılık ev arayanların bölge hakkında ilk olarak bilgi sahibi olmaları gereken konu semtin coğrafi özellikleri ve iklim yapısıdır. Bu iki unsur şehrin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuyu etkilemiştir. Semt, 489 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Çanakkale Boğazı’nın kıyısına kurulan semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yalnızca dört metredir. Yüzölçümü bakımından kentin en küçük yerleşim birimlerinden biri olan Eceabat, Çanakkale’nin en sakin ikinci ilçesidir. İlçedeki arazilerin engebesi azdır. Bölgede ılıman Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklığı on derecenin üstündedir. 

Eceabat Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak yaşamayı düşündüğünüz yer ile olan bağlantılarınızı güçlendirecektir. Bu sebeple Eceabat satılık daire tercih etmeyi planlayanların konu hakkında fikir sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Özellikle Eceabat gibi toprağının her bir karışından tarih fışkıran bir yer için. Eceabat ilçesimnde yerleşim milattan önce iki binli yıllarda gerçekleşmiştir. Dardanos veya Troi olarak adlandırılan semt, Akaların ve Helenlerin yurdu olmuştur. Daha sonra semtte Frigyalılar, Hititler, Trakyalılar ve Lidyalılar hüküm sürmüştür. Roma ve Bizans İmparatorluğu’nun egemenliğinde uzun yıllar kalan ilçe, 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Türkleşmiştir. Bölgede kurulan Karesioğulları Beyliği, Orhan Bey döneminde Osmanlı idaresine katılmıştır. İlçenin tarihindeki en önemli nokta, 1915 yılında gerçekleşen Çanakkale Savaşı’dır. Bölgede Mehmetçik kahraman bir şekilde yurdunu savunmuştur. 

Eceabat Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

Eceabat’ın nüfusu, 01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre 8912’dir. Bahsi geçen kişilerin %50.81’i erkek, %49.19’u ise kadındır. Bölgede nüfusun artış hızı %0.21’dir. İlçenin nüfusu 2013-2017 yılları arasında azalmış, daha sonra küçük bir ivmelenme ile artışa geçmiştir. Semt, Çanakkale’nin en sakin ikinci yerleşim birimidir. Çanakkale nüfusunun %1.65’i burada ikamet etmektedir. İlçe iki mahalle ve on iki köyden meydana gelmiştir. Çanakkale Eceabat satılık ev araynlar aşağıda sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını tercih edebilirler:

  • İsmetpaşa Mahallesi
  • Kemalpaşa Mahallesi 
  • Alçıtepe Köyü
  • Behramlı Köyü
  • Bigalı Köyü
  • Kumköy Köyü
  • Kilidülbahir Köyü 
  • Seddülbahir Köyü 

Eğer Eceabat satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Çanakkale Eceaabat satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.