Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Ezine Satılık Ev

araması için 39 ilan bulundu
search
Ezinecancel
Çanakkalecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ezine Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ezine satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ezine Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarihi

Ezine, Çanakkale ilinin bir ilçesidir. Ezine, Çanakkale ilinin merkez dahil olmak üzere beşinci en büyük ilçesidir. Ezine satılık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Antik çağlardan günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan ilçeye Türklerin ilk kez gelişi Malazgirt Zaferi sonrasında gerçekleşmiştir. Danişment Türkleri ile birlikte Türkleşme sürecine giren bölge sonrasında Selçuklu Devleti Hakimiyeti altına girmiştir. Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkılışından sonra Karesi Beyliği yönetimi altına giren ilçe, Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan sonra Orhan Gazi Dönemi’nde Osmanlı topraklarına katılmıştır. Birinci Dünya Savaşı Dönemi’ne gelindiğinde ise Yunanlılar tarafından işgal edilen bölge bir süre sonra Fahrettin Altay komutasındaki müstakil süvari kolordusuna bağlı 2.süvari tümeni birlikleri Miralay Zeki Bey komutasında 1922 yılında düşman işgalinden kurtarılmıştır. Türk tarihi açısından oldukça önemli olan bölgede birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Son dönemlerde bölgede yaşanan gelişmeler dolayısı ile de Ezine satılık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Ezine Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçe toplam nüfusu 32 bin 3’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,15’ini (16 bin 368) erkek, yüzde 48,85’ini (15 bin 635) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ezine satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 mahalle ve 49 köy bulunmaktadır. Ezine satılık daire arayanların konut tercihinde bulunabileceği mahalle ve köyler: Camikebir, Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Danişment Mahallesi, Gazi Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Seferşah Mahallesi, Bozeli Köyü Bozköy Köyü, Çamköy Köyü, Bozalan Köyü, Belen Köyü, Balıklı Köyü, Bahçeli Köyü, Akçakeçili Köyü, Akköy Köyü, Aladağ Köyü, Alemşah Köyü, Arasanlı Köyü, Çamoba Köyü, Çarıksız Köyü, Çetmi Köyü, Çınarköy Köyü, Dalyan Köyü, Derbentaşı Köyü, Gökçebayır Köyü, Güllüce Köyü, Hisaralan Köyü, Karadağ Köyü, Karagömlek Köyü, Kayacık Köyü, Kemallı Köyü, Kızılköy Köyü, Köprübaşı Köyü, Körüktaşı Köyü, Köseler Köyü, Kumburun Köyü, Mahmudiye Köyü, Mecidiye Köyü, Pazarköy Köyü, Pınarbaşı Köyü, Sarısöğüt Köyü, Sarpdere Köyü, Şapköy Köyü, Taştepe Köyü, Tavaklı Köyü, Üsküfçü Köyü, Üvecik Köyü, Yahyaçavuş Köyü, Yavaşlar Köyü, Yaylacık Köyü, Yeniköy Köyü ve Yenioba Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Çanakkale Ezine ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerden biriyseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Çanakkale Ezine’de uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.