Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Gelibolu Satılık Ev

araması için 169 ilan bulundu
search
Gelibolucancel
Çanakkalecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gelibolu Satılık Konut Arayanlara Semtin Önemli Bilgiler 

Gelibolu satılık konut düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan ilçe hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelibolu, Türkiye Cumhuriyeti’nin  Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı on bir yerleşim biriminden yalnızca biridir.  Semt, Merkez, Biga ve Çan ilçelerinden sonra kentin en büyük ve en kalabalık yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık %8.29’una ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, köklü geçmişi ve doğal güzellikleri ile şehrin en önemli ilçelerinden biridir. Özellikle 1915 yılında gerçekleşen Çanakkale Savaşı, semt tarihinin en önemli olaylarından biridir. 

Gelibolu Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Gelibolu satılık ev bakanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değineceğiz. Aynı zamanda bölgenin doğal güzelliklerinden ve ikliminden söz edeceğiz. Gelibolu ilçesi, 806 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir ve kentin en büyük yüzölçümüne sahip yerleşim birimlerinden biridir. İlçe, denizden yaklaşık 24 metre yüksekte yer almaktadır ve Çanakkale Boğazı’nın en dar noktalarından biri üzerine kurulmuş durumdadır. Çanakkale Savaşı’nın en şiddetli olduğu yerlerden biri olan Gelibolu, Eceabat ilçesi ile komşudur. İlçede, ılıman Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Kar yağışının da gerçekleştiği ilçede yıllık ortalama sıcaklıklar 9.8 derece ve civarındadır. 

Gelibolu Satılık Konut Bakanlara Semtin Kısa Tarihi

Gelibolu ilçesinin hangi yüzyılda ve kimler tarafından kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. İlçenin Troya’ya kadar uzanan bir tarihi olduğu varsayılmaktadır. İlçenin bilinen ilk ismi Critote’dir. Bölgede ilk olarak Keltler yaşamıştır. Yunanca’da Galliopolis olarak adlandırılmıştır. Galli, Kelt, polis ise şehir anlamına gelmektedir. Kısacası ilçe, Keltlerin şehri olarak bilinmektedir. Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların hakimiyeti altına giren ilçe, Orhan Bey döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Gelibolu Sancağı olarak geçen ilçede, Bulgarlar, Rumlar, Türkler, Yahudiler bir arada yaşamıştır. İlçe, 1915 yılında gerçekleşen I.Dünya Savaşı’nda kahramanca bir direniş sergilemiştir. Kısacası Gelibolu satılık daire düşünenlerin her bir karışı tarihle yoğrulmuş olan bir ilçede yaşamını sürdüreceğini söyleyebiliriz. 

Gelibolu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede 44.809 kişi hayatını sürdürmektedir. Bahsi geçen kişilerin %53.95’i erkek, %46.05’i ise kadındır. 2014-2017 yılları arasında azalan nüfus, 2017 yılından sonra küçük bir artış göstermiştir. Popülasyonun artış hızı %1.66 olarak hesaplanmıştır. İlçe, on mahalle ve yirmi altı köyden meydana gelmiştir. Çanakkale Gelibolu satılık ev tercih etmeyi planlayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan semtlerden birinde arayışlarını sürdürebilirler:

 • Yazıcızade Mahallesi 
 • Gazi Süleyman Paşa Mahallesi
 • Camiikebir Mahallesi
 • Hoca Hamza Mahallesi
 • Alaeddin Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Çeşme Mahallesi
 • Keşanoğlu Mahallesi

Eğer Gelibolu satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hep hayalini kurduğunuz eve ulaşmak isterseniz  ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Çanakkale Gelibolu satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Çanakkale Gelibolu Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çanakkale Gelibolu Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çanakkale Gelibolu Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Emlak Ofisinden Çanakkale Gelibolu Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Lapseki Adatepe Köyü Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Lapseki Gazi Süleyman Paşa Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Merkez Kirazlı Köyü Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Çanakkale Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.