/static/img/logo.svg
search
Gelibolucancel

Çanakkale Gelibolu Satılık Ev İlanları

araması için 37 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gelibolu Satılık Konut Arayanlara Semtin Önemli Bilgiler 

Gelibolu satılık konut düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan ilçe hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelibolu, Türkiye Cumhuriyeti’nin  Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı on bir yerleşim biriminden yalnızca biridir.  Semt, Merkez, Biga ve Çan ilçelerinden sonra kentin en büyük ve en kalabalık yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık %8.29’una ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, köklü geçmişi ve doğal güzellikleri ile şehrin en önemli ilçelerinden biridir. Özellikle 1915 yılında gerçekleşen Çanakkale Savaşı, semt tarihinin en önemli olaylarından biridir. 

Gelibolu Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Gelibolu satılık ev bakanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değineceğiz. Aynı zamanda bölgenin doğal güzelliklerinden ve ikliminden söz edeceğiz. Gelibolu ilçesi, 806 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir ve kentin en büyük yüzölçümüne sahip yerleşim birimlerinden biridir. İlçe, denizden yaklaşık 24 metre yüksekte yer almaktadır ve Çanakkale Boğazı’nın en dar noktalarından biri üzerine kurulmuş durumdadır. Çanakkale Savaşı’nın en şiddetli olduğu yerlerden biri olan Gelibolu, Eceabat ilçesi ile komşudur. İlçede, ılıman Marmara iklimi hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçmektedir. Kar yağışının da gerçekleştiği ilçede yıllık ortalama sıcaklıklar 9.8 derece ve civarındadır. 

Gelibolu Satılık Konut Bakanlara Semtin Kısa Tarihi

Gelibolu ilçesinin hangi yüzyılda ve kimler tarafından kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. İlçenin Troya’ya kadar uzanan bir tarihi olduğu varsayılmaktadır. İlçenin bilinen ilk ismi Critote’dir. Bölgede ilk olarak Keltler yaşamıştır. Yunanca’da Galliopolis olarak adlandırılmıştır. Galli, Kelt, polis ise şehir anlamına gelmektedir. Kısacası ilçe, Keltlerin şehri olarak bilinmektedir. Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların hakimiyeti altına giren ilçe, Orhan Bey döneminde Osmanlı idaresine geçmiştir. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir kayıtlarında Gelibolu Sancağı olarak geçen ilçede, Bulgarlar, Rumlar, Türkler, Yahudiler bir arada yaşamıştır. İlçe, 1915 yılında gerçekleşen I.Dünya Savaşı’nda kahramanca bir direniş sergilemiştir. Kısacası Gelibolu satılık daire düşünenlerin her bir karışı tarihle yoğrulmuş olan bir ilçede yaşamını sürdüreceğini söyleyebiliriz. 

Gelibolu Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede 44.809 kişi hayatını sürdürmektedir. Bahsi geçen kişilerin %53.95’i erkek, %46.05’i ise kadındır. 2014-2017 yılları arasında azalan nüfus, 2017 yılından sonra küçük bir artış göstermiştir. Popülasyonun artış hızı %1.66 olarak hesaplanmıştır. İlçe, on mahalle ve yirmi altı köyden meydana gelmiştir. Çanakkale Gelibolu satılık ev tercih etmeyi planlayanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan semtlerden birinde arayışlarını sürdürebilirler:

 • Yazıcızade Mahallesi 
 • Gazi Süleyman Paşa Mahallesi
 • Camiikebir Mahallesi
 • Hoca Hamza Mahallesi
 • Alaeddin Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Çeşme Mahallesi
 • Keşanoğlu Mahallesi

Eğer Gelibolu satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hep hayalini kurduğunuz eve ulaşmak isterseniz  ilçede yer alan emlakçılar ile irtibata geçebilir veya sahibinden Çanakkale Gelibolu satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

17 Ocak 2020

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

15 Ocak 2020

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belg...

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belg...

15 Ocak 2020

İmar Alanında Yeni Düzenleme

İmar Alanında Yeni Düzenleme

14 Ocak 2020

Ev Kiralarken DASK Zorunlu Mu?

Ev Kiralarken DASK Zorunlu Mu?

13 Ocak 2020

Gelibolu Satılık Ev
Çanakkale Gelibolu Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Gelibolu Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Şanlıurfa Satılık Benzin İstasyonu
 • Antalya Konyaaltı Satılık Bina
 • İstanbul Kadıköy Caferağa Mahallesi Satılık Konut
 • İstanbul Beyoğlu Gümüşsuyu Mahallesi Satılık Daire
 • Aydın Karacasu Satılık Zeytinlik
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.