/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gökçeadacancel
Çanakkalecancel

Çanakkale Gökçeada Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Gökçeada Satılık Konut Arayışında Olanlara Özel Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Gökçeada satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Gökçeada, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı olan ülkenin en büyük adasıdır. Ege Denizi’nin kuzeyinde Saros Körfezi’nin girişinde konumlanmıştır. 91 kilometrelik kıyı şeridi vardır. Adadaki İnceburnu, Türkiye’nin en batı noktası olarak geçmektedir. 5 adet göleti olan ada, su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Yılın büyük bir bölümü rüzgar alan adanın coğrafi yapısı çevredeki adalardan oldukça farklıdır. Geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen Gökçeada Organik Tarım Projesi ile zeytincilik, arıcılık ve bağcılık gibi tarıma dayalı üretim ekonomik yapısı güçlendirmiştir. Gökçeada, İtalya’da oluşturulan ve sakin şehir anlamına gelen ‘cittaslow’ ağı kapsamına 2011 yılında dahil olmuş ve dünyanın ilk ve tek ‘cittaslow adası’ olmuştur. Dünya üzerinde Türkiye’nin bilinirliğini artıran önemli bir detaydır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Antik çağda kullanılan ismi ‘İmbros (İmroz)’ idi. 

Gökçeada Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Gökçeada’da yaşamayı düşünenler için adaya ulaşım Çanakkale Limanı’ndan ve Eceabat-Kabatepe Limanı’ndan deniz otobüsü, arabalı vapur ve feribotlar ile günlük olarak kolayca sağlanabilmektedir. Türk ve Rum mutfaklarının karışımıyla ayrı bir kültüre sahip olan burası, Lozan Antlaşması sonucunda 22 Eylül 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmıştır. 2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 9.783’tür. Bu sayının yüzde 41,73’ü kadın, yüzde 58,27’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 282 kilometrekare, rakımı ise 48 metredir. Gökçeada Merkez’de satılık evler arayışında olanlar için Gökçeada’da toplam 5 mahalle vardır. Bunlar; 

 • Fatih Mahallesi,
 • Çınarlı Mahallesi,
 • Kuzulimanı Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yeni Mahallesidir. 

3.164 kişi ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi Fatih Mahallesidir. 

Gökçeada Satılık Konut Fiyatları ve Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Çanakkale Gökçeada’da bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 80 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.744 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.360 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 200.720 TL’dir. 
 • 1+1 45 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı; 139.040 TL,
 • 2+1 88 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı ise; 225.544 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Gökçeada satılık müstakil ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.