Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Lapsekicancel
Çanakkalecancel

Çanakkale Lapseki Satılık Ev

araması için 34 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Lapseki Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Lapseki satılık konut arıyorsanız bu yazımızda elde edeceğiniz bilgiler ile konut arayışınızda daha emin adımlarla ilerleyeceksinizdir. Konut arayan her kişinin, seçilen bölge hakkında önceden biraz fikir sahibi olması gerekir. Bu nedenle bu ilçe rehberinde, Lapseki satılık konut arayan okuyucularımız için Lapseki ilçesi hakkında ilçeyi tanımlayacak bilgilere, mesela ilçenin ekonomik durumu, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristiklerine yer vermeye çalıştık. 

Öncelikle Lapseki ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Çanakkale iline bağlıdır. Kirazları ile ülke çapında ünlü olan ilçede her sene Lapseki Kiraz Festivali düzenlenmektedir. İlçenin adının kökeni, antik Yunan zamanında burada yaşayan bir filozofun kızının adı olan Lampsakos'tan geldiği düşünülmektedir. Lapseki isminin kökenine dair bir başka rivayet de Evliya Çelebi'den gelmektedir. Türklerin eski zamanlarda incire "löp" dediğini ve bu bölgede de incir ağaçları barındıran bir orman olduğunu iddia eder. 

Lapseki Satılık Konut Arayanlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Lapseki'nin daha detaylı topografyasına göre, Güney Marmara Bölümü'nde yer almaktadır ve ilçenin etrafında bulunan komşu ilçeler aşağıda listelenmiştir:

  • İlçenin doğu tarafında Biga ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında Çan ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Çanakkale il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Çanakkale Boğazı bulunmaktadır. Bu boğazın karşı kıyısında ise Gelibolu ilçesi bulunmaktadır. 

İlçenin toplam yüz ölçümü 882 km2'dir ve denizden yüksekliği üç metre olarak ölçülmüştür. İlçenin kurulduğu yer genellikle engebelidir ve dağlar ile kaplıdır. Bu dağlar Çanakkale Boğazı ile paralel uzandığından ötürü, kıyı yerlerde Umurbey, Çardak ve pek çok delta ovası yer alır. İlçede çok fazla akarsu bulunmamak ile birlikte onun yerine dere ve çay mevcuttur. Güney, doğu ve batı yönler ormanlık alanlar ile kaplanmıştır. Ormanlık alanlar dışında meralar ve tarıma elverişli bölgeler de bulunmaktadır. 

Lapseki satılık daire almayı düşünenler için ilçenin iklimine bakacak olursak Marmara Bölgesi'ne hakim olan genel iklim özelliklerinin bu ilçede de kendini gösterdiği görülür. Bu sebepten ötürü yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçerken kış ayları yağışlı ve ılık geçmektedir.

Lapseki Satılık Konut Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Lapseki ilçesinde toplam 27.327 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,02'si kadın olup geriye kalan %49,98'lik kısım erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Son on yıldan fazla bir süredir ilçede düzenli bir nüfus düşüşü görülmüş olsa bile son iki senede istatistiksel olarak anlamlı biçimde nüfus artışı görülmüştür. İlçenin güncel nüfus artış hızı %3,63 olarak tespit edilmiştir. İlçenin neredeyse yarısı orta yaşlı nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine gelecek olursak ilçe içerisinde en çok ilkokul mezunları ile karşılaşılacaktır. Bu kişileri lisans mezunları takip ederken hemen sonra okur-yazar olmayan kesim gelmektedir. 

İlçeye bağlı olan toplamda altı adet mahalle ve kırk adet köy bulunmaktadır. Lapseki satılık ev arayan okuyucularımızın aralarından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Gazi Süleyman Paşa Mahallesi,
  • Dalyan Mahallesi,
  • Gaziyakupbey Mahallesi,
  • Tekke Mahallesi,
  • Umurbey Merkez Mahallesi.

Eğer siz de Lapseki Cumhuriyet Mahallesi satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.