/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel

Çanakkale Yenice Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Yenice Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Yenice satılık konut arayışı içinde olan EmlakJet ziyaretçilerine özel olarak hazırladığımız bu yazıda bölgenin emlak piyasasından coğrafyasına kadar birçok noktasına değindik. Yenice, Çanakkale’nin bir ilçesidir. Aynı zamanda ilçe Çanakkale – Balıkesir yolu üzerinde bir durak yeridir. İlçe şehir merkezine 100 kilometre uzaklıkta ve Balıkesir’e 113 kilometre uzaklıktadır. İlçenin yüzölçümü 1418 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 310 metre dolaylarındadır. İlçenin doğu ve güneyinde Balıkesir ili, batısında Bayramiç, kuzeyinde Çan ve Biga ilçeleri yer alır. Kuzey tarafında Güre Dağı ve güneybatı tarafında Asar Dağı vardır. Bu dağların yükseltileri bin metreyi bulur.

Yenice Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihçesi

Bölgenin ilk kuruluşunun kimler tarafından gerçekleştirildiği tam olarak bilinememektedir. 19. yüzyılda köy olarak kurulan bölgenin sakinleri Asar Dağının kuzeyine yerleşmişlerdir ve bölgeye İnceköy demişlerdir. Bölgedeki Asar Dağında bir kale kalıntısı ve Seyvan Köyünde bir kale bulunur. Bu kalıntıların tam olarak hangi dönemde yapıldığı bilinmez. Kalıntılarda yörede başka örneği yer almayan taşlar ile yapılan duvarlar dikkat çeker. Stratejik bir noktada bulunan kaleye dair başka izlere rastlanılamamıştır. Bunun sebebinin ormanın etkileri olduğu düşünülür. Kalenin dar ve ince bir zirve üzerinde olması bölgedeki ilk yerleşimin bu kale olduğunu düşündürür. Zirveye dik ve ince yoldan çıkılınca bir düzlüğe ulaşılır. Buranın yerleşim yeri olarak kullanıldığını düşündürten duvar kalıntılarına rastlanır. Buradan da ileriye gidildikçe darlaşan uçuruma çıkılır. Buradan Agonya Ovası ve yakınları net bir şekilde görülebilir. Diğer kısımlara ise ağaçlar sebebiyle gözlemlenemez. Asar Kalesinin aşağısında çeşitli kiremit ve seramiğe benzer yapılar bulunmuştur fakat yeterli bir arkeolojik kazı yapılmamıştır. İlçe 1936 yılına kadar Balıkesir Gönen’ e bağlanmışken bu tarihten itibaren Biga’ya bağlanmıştır. 1945 yılında ise Çanakkale’ye bağlanarak ilçe konumuna getirilmiştir.

Yenice Satılık Konut İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun raporuna göre ilçede yaşayan kişi sayısı 31.907’dir. Bu kişilerin 16.132’si kadın, 15.775’i erkektir. Yani nüfusun %50,56’sını kadınlar ve %49,44’ünü erkekler oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 32.013’tür. Bir sene içerisinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında düşüş gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -%0,33’tür. Nüfus yoğunluğu 23’tür. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısının 23 olduğu anlamına gelir. İlçenin 2 belediyesi, 6 mahallesi ve 76 köyü vardır. İlçenin mahalleleri nüfuslarına göre sırasıyla; Kışlalar Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Eski Yenice Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. Siz de Çanakkale Yenice satılık ev arayışlarınızda bu mahallelerden birini tercih edebilirsiniz.

Yenice Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 19.095 ve konut başına düşen sayısı 2,08’dir. İşyeri sayısı ise 2.025’tir. İlçedeki satılık konutların ortalama alanları 140 metrekare olarak karşımıza çıkar. Yenice satılık konut fiyatları ortalama 196.000 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satış fiyatı 1.400 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüş süreleri 23 yıldır. Bu da bir evin kendi fiyatını kira ile geri ödeme süresinin 23 sene olduğu anlamına gelir.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlar Emlakjet ile bir tık uzağınızda. İstediğiniz kriterlere uyan Çanakkale Yenice satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Yenice Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.