Emlakjet

Çanakkale Satılık Ev

araması için 915 ilan bulundu
search
Çanakkalecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çanakkale Satılık Konut Düşünenlere Kent Rehberi

Çanakkale satılık konut tercih edecekler için hazırladığımız bu yazıda, kentin nüfusundan emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya değindik. Böylece bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların, cevabını zahmetsiz bir şekilde bulmuş olacaksınız. Kuzeybatı Anadolu’da bulunan Çanakkale şehri, kendi adıyla anılan boğazın en dar kıyısına yerleşmiş durumdadır. Hem Asya hem de Avrupa kıtalarında toprakları bulunan kentte, ulaşım genellikle feribotlar aracılığı ile sağlanmaktadır. Kentin yüzölçümü toplam 948 kilometrekaredir. Denizden yalnızca 2 metre yüksekte yer alan şehir, çok eskiye dayanan tarihi ve doğal güzellikleri ile Türkiye’nin en dikkat çeken illerinden biridir.

 

Çanakkale Satılık Konut Tercihinde Bulunacaklara Kentin Tarihi 

Kent, Osmanlı Devleti zamanında Kale-i Sultaniye olarak bilinmektedir. Günümüz Türkçesi ile Sultaniye Kalesi ismini taşıyan Çanakkale isminin Yunancası Dardanellia’dır. 1920’lerden itibaren de kent, bugünkü ismini almıştır. Bölgedeki ilk yerleşim yaklaşık 6000 yıl önce gerçekleşmiştir. Bir başka deyişle, Bakır Çağı’ndan itibaren insanlar Çanakkale’de yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Kent, çok farklı ulusların ve kavimlerin boyunduruğu altına girse de Troya Efsanesi ile bilinmektedir. Bu efsaneyi, İlyada ve Odessia adlı yapma destanında ileten Homeros, bölgenin köklü tarihi hakkında bize birçok ipucu vermektedir. Fakat hiç şüphesiz kent tarihindeki en önemli olay Çanakkale Savaşları’dır. 1915 yılında Osmanlı Devleti ve İtilaf Kuvvetleri arasında geçen kanlı savaş Türklerin zaferi ile sonuçlanmıştır. Bu bilgilerden hareketle, Çanakkale de satılık ev tercihinde bulunacakların, attıkları her adımda kentin o tarihi havasını soluma şansı elde edeceklerini söylemek hiç yanlış olmayacaktır.

 

Çanakkale Satılık Konut Düşünenler İçin Kent Nüfusu

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre 540.662 kişinin yaşadığı şehrin nüfusu bir önceki yıla göre %1.93 artmıştır. Kent nüfusunun %50.51’ini erkekler, %49.49’unu ise kadınlar oluşturmaktadır. Kent nüfusu merkezde yoğunlaşmıştır. Ancak Biga, Çan, Gelibolu, Ayvacık, Ezine ilçelerinde hatrı sayılır miktarda kişi yaşamını sürdürmektedir.  Türkiye’nin en kalabalık otuz dokuzuncu ili Çanakkale, sakin bir yaşam arayışı içerisinde olanlar için iyi bir opsiyon olarak görünmektedir.  Çanakkale satılık daire tercihiniz ile birlikte, yıl boyunca neredeyse hiç kaybolmayan güneşin tadını çıkarabilecek ve mis gibi deniz havasını içinize çekebileceksiniz. Çok yoğun olmayan nüfusu, buna rağmen gelişmiş olanakları ile Çanakkale, Türkiye’nin en yaşanılabilir illerinden birisidir.

 

Çanakkale Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre kentte toplam 312.387 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2,34 olarak hesaplanmıştır. Bir başka deyişle konutlarda en az 2 kişi yaşamaktadır. Şehirdeki dairelerin ortalama 100 metrekarelik kullanım alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çanakkale de satılık ev tercih edeceklerin metrekare başına ortalama 2.340 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Daha açık bir ifade ile, buradaki konutların ortalama fiyatı 234.000 Türk Lirası’dır. Çanakkale satılık daire arayışında olanlar, bütçelerini bu ortalama fiyat üzerinden belirleyebilirler. Ancak oldukça hareketli bir emlak piyasasına sahip olan Çanakkale’de evlerin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Seçtiğiniz evin lokasyonu burada en önemli değişken olacaktır. Örneğin Çanakkale satılık daire kepez tercih edenler yaklaşık 217.265 Türk Lirası gibi bir bedel ile evlerine kavuşabilecekken, sahibinden satılık daire Çanakkale Barbaros düşünenlerin 241.200 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Eğer Çanakkale satılık konut seçiminizde kararlı ise, bölgedeki emlakçılardan birine başvurabilir veya Çanakkale site içinde satılık daireler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.