Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayramörencancel
Çankırıcancel

Çankırı Bayramören Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Bayramören Satılık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Bayramören satılık konut arayışında mısınız? İlgili ilanlar EmlakJet üzerinde sizleri bekliyor. İlanları incelerken merak ettiklerinize de bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Bayramören, Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. İlin kuzeyinde yer alır. 310 kilometrekarelik bir arazi üzerinde kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 868 metre civarlarındadır. İlçenin kuzey tarafında Kastamonu, batı tarafında Karabük ili ve Çerkeş ilçesi, güney tarafında Atkaracalar ve Kurşunlu ilçeleri doğu tarafında ise Kurşunlu ilçesi yer alır. İş sahalarının azlığı ve coğrafi yapısı sebebiyle bölge oldukça göç vermiştir. Bu göçler genellikle Ankara ve İstanbul’a olmuştur. İlçede her yıl Pre-Paragliding World Cup Çankırı & Türkiye Şampiyonası 1. Ayağı yapılır. Ayrıca 2015’te ilçede Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası yapılmıştır. İlçede yaşayanların genel geçim kaynakları tarım ve hayvancılığa dayanır. Bölge sınırlarındaki Soğanlı & Melan Çayı vadisi muhteşem doğası ile tarım açısından oldukça uygundur. Çayın oluşturduğu yayın orta kısmında bulunan Gürgenli Dağı doğası ve köyleri ile dikkat çeker.

Tarihi Bayramören Köprüsü

Bayramören satılık konut arayışınız sona erdiğinde ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini tadını doyasıya çıkarmalısınız. İlçedeki tarihi yerlerin başında Tarihi Bayramöeren Köprüsü yer alır. İlçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan bu köprü Melan Çayı üzerinne inşa edilmiştir. Köprünü tarihi 250 yıl öncesine kadar dayanır. Vadinin iki tarafının birbirine bağlayan köprü insan ve hayvan geçişleri için oldukça önemlidir. İnşa tarihi tam olarak bilinmeyen köprünün 19. yüzyılda halkın yardımlarıyla yapılığı düşünülür. Taş malzemeden örülen üç ayak üzerinde keresteler aracılığıyla tesis edilen bir mimariye sahiptir. Köprünün ayakları suyun geliş tarafında üçgen ve gidiş tarafında dikdörtgen şeklinde yapılmıştır. Köprü 40,40 metre uzunluğa ve 3,9 metre genişliği sahiptir. Ahşap çivilerler bir araya getirilen kerestelerin üst üste getirilmesiyle yapılmıştır. Köprünün üzeri oluklu kiremit örtülü olan ahşap çıta ile kapanmıştır. 2002’de aslına uygun bir şekilde tamamen ahşaptan yapılmış ve köprü üstü aynı şekilde çatı şeklinde örtü ile korunmuştur.

Bayramören Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler

Bayramören ilçesinin toplam 3 mahallesi ve 27 köyü vardır. İlçenin köyleri; Dalkoz Köyü, Akseki Köyü, Akgüney Köyü, Oluklu Köyü, Göynükören Köyü, Koçlu Köyü, Çayırcık Köyü, Yaylatepesi Köyü, Oymaağaç Köyü, Feriz Köyü, Belenli Köyü, Yusufoğlu Köyü, Sarıkaya Köyü, Erenler Köyü, Boğazkaya Köyü, Yurtpınar Köyü, Kavakköy Köyü, Dolaşlar Köyü, Yazıören Köyü, Çakırbağ Köyü, Üçgazi Köyü, Karakuzu Köyü, Dereköy Köyü, Topçu Köyü, Harmancık Köyü, İncekaya Köyü ve Karataş Köyüdür. Bayramören satılık ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

  • Köprülübey Mahallesi,

  • Zübeyde Hanım Mahallesi ve

  • Merkez Mahallesidir.

Bayramören Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Bayramören satılık konut bakanlar arasında bölgeye ilk defa yerleşeceklerin ilçenin genel ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bayramören ilçesinin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 77 kilometredir. Bu mesafe karayoluyla ortalama 1 saat 20 dakika sürer. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın havaalanı Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Bu havalimanı ilçe merkezine yaklaşık 150 kilometre uzaklıktadır. Araba ile bu uzaklık ortalama 2 saat 15 dakika sürer.

Ev arayışınızda ilgili ilanlar EmlakJet üzerinden sizlerle buluşuyor. İhtiyaç ve isteklerinize uyan emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Bayramören ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Bayramören Satılık Ev
Akgüney KöyüAkseki KöyüAkseki Köyü (Aluç Mahallesi)Belenli KöyüBoğazkaya KöyüÇakırbağ KöyüÇayırcık Köyü (Evkadı Mahallesi)Çayırcık Köyü (Merkez Mahallesi)Dalkoz KöyüDereköy KöyüDolaşlar KöyüErenler KöyüFeriz KöyüGöynükören KöyüGöynükören Köyü (Çamdibi Mahallesi)Göynükören Köyü (Dere Mahallesi)Göynükören Köyü (Hasanlar Mahallesi)Göynükören Köyü (İmatlar Mahallesi)Göynükören Köyü (Ören Mahallesi)Harmancık Köyüİncekaya Köyü (Aşağı Mahallesi)İncekaya Köyü (Bürümcek Mahallesi)İncekaya Köyü (Güllüpınar Mahallesi)İncekaya Köyü (Yukarı Mahallesi)Karakuzu KöyüKarakuzu Köyü (Aşağı Mahallesi)Karakuzu Köyü (Dahanlar Mahallesi)Karakuzu Köyü (Dere Mahallesi)Karakuzu Köyü (Hacılar Mahallesi)Karakuzu Köyü (Yukarı Mahallesi)Karataş KöyüKavakköy Köyü (Ekincik Mahallesi)Kavakköy Köyü (Karabük Mahallesi)Kavakköy Köyü (Merkez Mahallesi)Koçlu KöyüKöprülübey MahallesiMerkez MahallesiOluklu Köyü (Karaoluk Mahallesi)Oluklu Köyü (Merkez Mahallesi)Oluklu Köyü (Ötedağ Mahallesi)Oluklu Köyü (Sazak Mahallesi)Oymaağaç KöyüSarıkaya KöyüTopçu KöyüTopçu Köyü (Ecük Mahallesi)Topçu Köyü (Merkez Mahallesi)Topçu Köyü (Ova Mahallesi)Üçgazi KöyüYaylatepesi KöyüYazıören KöyüYurtpınar KöyüYusufoğlu Köyü (Doğan Mahallesi)Yusufoğlu Köyü (Karakışla Mahallesi)Yusufoğlu Köyü (Kavakdibi Mahallesi)Yusufoğlu Köyü (Kışla Mahallesi)Yusufoğlu Köyü (Kıyan Mahallesi)Yusufoğlu Köyü (Merkez Mahallesi)Yusufoğlu Köyü (Yukarı Mahallesi)Zübeyde Hanım Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.