/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çerkeşcancel

Çankırı Çerkeş Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Çerkeş Satılık Konut Bakanlara Özel Rehber

Çerkeş Satılık Konut arayanlar için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Çerkeş, Çankırı’daki ilçelerden biridir. Bölgedeki halkın ekonomisi genellikle tarım ve hayvancılıktan oluşur. Hayvancılık alanında büyükbaş hayvancılık yaygındır. İlçede arıcılık da yapılır. İklim şartları sonucunda ilçede yetiştirilen tarım ürünleri kısıtlıdır. Bölgede hububat ve tahıl yetiştiriciliği yapılır. Bölgede tarımı teşvik etmek amacı ile traktör ve tekstil fabrikaları kurulmuştur. Bu fabrikalar ile birlikte ekonomi gelişim göstermiştir. Sanayi alanında ise bölgede Çerkeş Küçük Sanayi Sitesi bulunur. Bölge yer altı kaynaklarından zengin değildir. Hali hazırda var olan kaynaklar ise işletmeye elverişli olmadığı için değerlendirilmemektedir. İlçedeki kaynaklar arasında Bentonit ve Diyatomit ocakları başta gelir. Ayrıca ilçede traverten ile linyit kökenli mermer vardır. Buradan çıkarılan travertenler Anıtkabir’in yapımında kullanılmıştır.

Çerkeş Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Çerkeş ilçesi 947 kilometrekareden oluşan bir alanda yer alır. Deniz seviyesinden yaklaşık 1132 metre yüksekliğe sahiptir. Şehir merkezine yaklaşık 85 kilometre mesafededir. İlçenin doğusunda Atkaracalar, güneydoğusunda Orta, kuzeydoğusunda Bayramören ilçeleri, kuzey ve kuzeybatısında Karabük, batısında Bolu ve güneyinde Ankara illeri yer alır. Bölge merkezi Ulusu Çayının aktığı ovadadır. İlçenin güney tarafında Işık Dağı (2015 metre), kuzey tarafında Çal Yaylası (1432 metre), güneybatı tarafında Kütüklü ile Karataş Dağları (1875 metre), kuzeydoğu tarafında Kocadağ ve Derviş Tepe (1760 metre) yer alır. Çerkeş merkezinden Zonguldak – Ankara demiryolu geçer. İlçeyi İstanbul ve Ankara’ya bağlayan İstanbul – Samsun karayolu ile Işık Dağı geçidin geçerek Ankara – İstanbul karayoluna çıkan yollar vardır. İlçe Ankara’ya yaklaşık 128 kilometre uzaklıktadır. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Çerkeş’te satılık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

Çerkeş Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleleri

İlçenin 12 mahallesi ve 51 köyü vardır. İlçenin köyleri; Aydınlar Köyü, Kabak Köyü, Çaylı Köyü, Belkavak Köyü, Örenli Köyü, Karaşar Köyü, Türbaşı Köyü, Beymelik Köyü, Afşar Köyü, Yeniköy Köyü, Kuzören Köyü, Karamustafa Köyü, Örenköy Köy Ağaca Köyü, Dağçukurören Köyü, Bayındır Köyü, Karga Köyü, Şeyhdoğan Köyü, Yoncalı Köyü, Karacahöyük Köyü, Yumaklı Köyü, Kadıköy Köyü, Gökçeler Köyü, Akbaş Köyü, Fındıcak Köyü, Çakmak Köyü, Yıprak Köyü, Kuzdere Köyü, Saraycık Köyü, Akhasan Köyü, Hacılar Köyü, Dodurga Köyü, Yeşilöz Köyü, Taşanlar Köyü, Aliözü Köyü, Halkaoğlu Köyü, Çördük Köyü, Göynükçukuru Köyü, Bedil Köyü, Kiremitçi Köyü, Gelik Ovacık Köyü, Bozoğlu Köyü, Yakuplar Köyü, Dikenli Köyü, Kısaç Köyü, Çalcıören Köyü, Uluköy Köyü, Kadıözü Köyü ve Meydan Köyüdür. Çerkez satılık ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

 • Cumhuriyet Mahallesi,

 • Yeni Mahallesi,

 • Kayabaşı Mahallesi,

 • Güzelyurt Mahallesi,

 • İstasyon Mahallesi,

 • Karamuklu Mahallesi,

 • Yeni Mahallesi,

 • Kurtlar Mahallesi,

 • İdris Mahallesi,

 • Karalar Mahallesi,

 • Ulusu Mahallesi,

 • Yalıözü Mahallesi,

 • Okçular Mahallesi ve

 • Yeni Kent Mahallesidir.

Çerkeş Satılık Konut Fiyatları

İlçede yer alan konutların sayısı 11.334’tür. Konut başına düşen insan sayısı 2,1’dir. İlçede toplam 924 adet işyeri vardır. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 128 metrekareden oluşur. Çerkeş satılık konut fiyatları ortalama 113.152 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış bedeli ise 884 Türk Lirasına denktir.

Konut arayışınızda bütçenizi hazırladıysanız EmlakJet sayesinde ilgili ilanlara vakit kaybetmeden göz atabilirsiniz. Emlakçıdan ya da sahibinden satılık Çerkeş’te müstakil ev ilanlarına sitemizden kolayca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Çerkeş Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.