/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ilgazcancel

Çankırı Ilgaz Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Ilgaz Satılık Konut Bakanlara Bölge Rehberi

Ilgaz satılık konut bakan okuyucularımıza ilçe hakkında merak edilenlerin yer aldığı bu yazıyı hazırladık. Hazırladığımız yazıda ilçenin satılık konut piyasasından coğrafyasına kadar birçok noktasına değindik. Ilgaz, Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin güneyinde Korgun ve Yapraklı ilçeleri doğusunda Kastamonu ili, batısında Bayramören ve Kurşunlu ilçeleri yer alır. Vadi boyunca Köroğlu Dağları uzanır. Bölgedeki en önemli Akarsu Devrez Çayıdır. Bu çayda yükselti 900 metre civarlarındadır. Devrez Çayı güney ve kuzeyden inen çaylarla beslenir. Bu çaylardan en önemli olanları Bozan Deresi ve Gökçay Deresidir. İlçenin ortalama yıllık sıcaklığı 8 ile 10 derece arasındadır. Yağış miktarı 400 – 500 mm’dir. Bölgenin bitki örtüsünü karaçam, köknar ve sarıçam ağaçları oluşturur.

Ilgaz Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Ilgaz ilçesini toplam 9 mahallesi ve 75 Köyü, vardır. İlçenin köyleri; Akcaören Köyü, Belören Yenice Köyü, Cömert Köyü, Aşağımeydan Köyü, Kıyısın Köyü, İnköy Köyü, Mesutören Köyü, Ödemiş Köyü, Aktaş Köyü, Sarmaşık Köyü, Kayı Köyü, Belsöğüt Köyü, İkikavak Köyü, Alıç Köyü, Çatak Köyü, Mülayim Yenice Köyü, Sazak Köyü, Kazancı Köyü, Alibey Köyü, Ericek Köyü, Belören Köyü, Kuyupınar Köyü, Yaylaören Köyü, Ömerli Köyü, Mülayım Köyü, Güneyköy Köyü, Alpagut Köyü, Danişment Köyü, Seki Köyü, Kuşçayırı Köyü, Yenidemirciler Köyü, Kırışlar Köyü, Bükcük Köyü, Satılar Köyü, Arpayeri Köyü, Kavaklı Köyü, Yuvasaray Köyü, Onaç Köyü, Şeyhyunus Köyü, Aşağıbozan Köyü, Gaziler Köyü, Çaltıpınar Köyü, Serçeler Köyü, Yeşildumlupınar Köyü, Aşağıdere Köyü, Hacıhasan Köyü, Çeltikbaşı Köyü, Yuvademirciler Köyü, Aşıklar Köyü, Gökceyazı Köyü, Kurmalar Köyü, Yukarımeydan Köyü, Balcı Köyü, Süleymanhacılar Köyü, Keseköy Köyü, Çörekçiler Köyü, Okcular Köyü, Başdibek Köyü, Yalaycık Köyü, Ilısılık Köyü, Yukarıbozan Köyü, Beyköy Köyü, Musaköy Köyü, Yerkuyu Köyü, Kaleköy Köyü, Bozatlı Köyü, Saraycık Köyü, Eskice Köyü, Yukarıdere Köyü, Candere Köyü, Yazıköy Köyü, Sağırlar Köyü, Eksik Köyü, Kızılıbrık Köyü ve Söğütcük Köyüdür. Ilgaz satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Yukarı Mahallesi,

  • Fatih Mahallesi,

  • Şentepe Mahallesi,

  • Ziraat Mahallesi,

  • Ulupınar Mahallesi,

  • Yavuz Mahallesi,

  • Karataş Mahallesi,

  • Gazi Dede Mahallesi ve

  • Yeni Mahallesidir.

Ilgaz Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

Ilgaz kuruluşundan bugüne kadar birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Fatih Sultan Mehmet tarafından Sinop’u ele geçirmek için bu bölgeyi kullanmışlardır. Bölgedeki ilk yerleşimin kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Salman Höyükte yapılan araştırmalarda ortaya çıkmış kalıntıların orta ve son tunç çağında kalma olduğu ortaya çıkmıştır. Bölge Selçuklu Devleti ile birlikte Türk hakimiyetine girmiştir. Osmanlı Devletinin de hakimiyet alanına giren bölge 1920 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir. Günümüzdeki İstanbul – Karadeniz ile İstanbul – Doğu Anadolu Bölgesinin bağlantıları buradan sağlanır.

Ilgaz Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 13.934’tür. Bu konutlara düşen insan sayısı 2,13’tür. İşyeri sayısı 645’tir. Bölgede yer alan evlerin ortalama alanları 135 metrekaredir. Ilgaz satılık konut fiyatları ortalama 121.095 Türk Lirasında denk gelir. Ortalama birim satılık konut fiyatı 897 Türk Lirasıdır.

Bütçeniz hazırsa ev almamanız için bir neden yok. İstek ve ihtiyaçlarınıza uyan Sahibinden uygun fiyatlı Ilgaz da satılık müstakil ev ya da daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Ilgaz Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.