Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Korgun Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Korguncancel
Çankırıcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Korgun Satılık Konut Bakanlara Özel Rehber

Korgun satılık konut bakan okuyucularımız için hazırladığımız yazıda bölge tarihinden satılık konut fiyatlarına kadar birçok noktasından bahsettik. Korgun, Çankırı’nın bir ilçesidir. İlçe Çankırı – Kastamonu yolu üzerinde yer alır. 557 kilometrekareden oluşan alana kurulmuştur. Deniz seviyesinden ortalama 910 metre yüksekliğe sahiptir. Şehir merkezinden 21 kilometre uzaklığa sahiptir. İlçenin doğu tarafında Çankırı Merkez, kuzey tarafında Ilgaz, batı tarafından Kurşunlu, güney tarafında Şabanözü ve Eldivan ilçeleri bulunur. İlçenin ovası dışındaki alanları dağlık ve engebelidir. Bölge kayalık olduğu için Taş Yakası olarak da anılır. İlçe İstanbul’a 450 kilometre ve Ankara’ya 140 kilometre mesafede yer alır. Ankara - Kastamonu ile Çankırı - İstanbul karayolu üzerindedir. İlçenin doğu kısımları kısmen ağaçlıktır. Bu tarafta bölge halkının geçimlerindeki önemli olan verimli topraklar yer alır. Korgun ilçesine karasal iklim tipi hüküm sürer. Kuzey kısımlarında ise Karadeniz iklim tipi hakimdir. İlçenin ortalama sıcaklığı şehir merkezinden 1 – 2 derece düşüktür. İlçe halkının geçimi genellikle tarım ve hayvancılığa dayanır. Korgun Organize Sanayi Bölgesi'yle beraber bölgede ekonomik olarak bir hareket başlamıştır.

Korgun Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Korgun ilçesinin toplam 4 mahallesi ve 12 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; İkiçam Köyü, Çukurören Köyü, Kayıçivi Köyü, Şıhlar Köyü, Dikenli Köyü, Kesecik Köyü, Alpsarı Köyü, Karatekin Köyü, Hıcıp Köyü, Maruf Köyü, Buğay Köyü ve Ildızım Köyüdür. Korgun satılık ev bakabileceğiniz mahalleri ise;

  • Uludağ Mahallesi,

  • Büyük Mahallesi,

  • Doğu Mahallesi ve

  • Büyükosb Mahallesidir.

Korgun Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarihi

İlçe tarihi oldukça eskilere dayanır. Milattan Önce 13. yüzyılda Korgun ilçesini de kapsayan bölge Hititlilerin hükümdarlığı altında kalmıştır. Daha sonra Romalıların hükümdarlığı altına giren bölgede bu dönemden kalma mezarlıklar bulunur. Malazgirt Savaşından sonra bölge Türk hakimiyetine girmiştir. Yıldırım Beyazıt zamanında da bölge Osmanlı Devleti hakimiyetine girmiştir. İlçenin adını bölgede yaşamış olan Oğuzların Kargın boyundan aldığı söylenir. Bölge 1954 yılında belediyelik ve 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Siz de bu tarihi le göz dolduran ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Çankırı Korgun satılık daire ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

Korgun Satılık Konut Fiyatları

İlçeden ev satın alamdan önce o evin fiyatını iyi değerlendirmelisiniz. Evin kendi satış fiyatı hak edip hak etmediğini iyi analiz etmelisiniz. Bir eve ederinden fazla fiyat vermemek için de ilçenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmalısınız. EmlakJet ailesi olarak sizlere ev bakmanızda yardımcı olmak için ilçe genelindeki satılık konut piyasasını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 3.949’dur. Konut başına düşen insan sayısı 1,76’dır. İşyeri sayısı 255’tir. İlçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 175 metrekareden oluşur. İlçedeki evler hayli büyük alanlara sahiptir. Korgun satılık konut fiyatları 182.175 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satın alma bedeli 1.041 TL’ye denk gelir.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlar EmlakJet üzerinde sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize en çok uyan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Çankırı Korgun ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.