Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Kurşunlu Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu
search
Kurşunlucancel
Çankırıcancel

Kurşunlu Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Kurşunlu satılık konut arayanlar için hazırladığımız bu ilçe rehberinde, her konut arayan kişinin bilmesi gereken temel bilgilere yer verdik. Bölgenin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi mühim noktalar içeren bu yazıyı okuduktan sonra bölge hakkında da daha fazla bilgi sahibi olup konut arayışınızda daha emin adımlarla gideceksinizdir.

Kurşunlu Satılık Konut Bakan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Kurşunlu ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Çankırı iline bağlıdır. Çankırı il merkezine 83 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 630 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 1.129 metre olarak ölçülmüştür. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey yönünde Bayramören ilçesi ve Kastamonu ili bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Ilgaz ve Korgun ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Şabanözü ve Orta ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Orta, Atkaracalar ve yine Bayramören ilçeleri bulunmaktadır. 

İlçenin arazi yapısı genellikle engebelidir ve dağlık bir alandan oluşmaktadır. Üç adet tepe, ilçeyi çevreleme vazifesi görmektedir. İlçe merkezi ise bu üç tepenin ortasında yer alan düzlükten meydana gelmiştir. İlçenin güney yönünde Sarıkaya ve Dumanlı Dağları yer alır. İlçenin doğu tarafı tamamen ovalar ile kaplanmıştır. İlçenin kuzeydoğu tarafı ise engebeli olup volkanik karakteristikler göstermektedir. Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde konuşlanmış olan Kurşunlu ilçesi, depreme elverişlidir. Kurşunlu satılık ev arayışında olanlar için ilçe genelinde karasal iklim gözlemlenmektedir.

Kurşunlu Satılık Konut Arayanlar için İlçenin Ekonomik Durumu

İlçe sakinleri gelirlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etse de aynı zamanda sanayi sektörü de gelişmektedir. Küçük tesislerde bentonit üretimi yapılmakla birlikte bölgenin yer altında bolca bulunan mermer ve granitten de gelir sağlanmaktadır. Tarım sektöründe yapılan yeniliklerle, bölge çiftçileri daha yüksek verim alabilmektedir. Seracılık da yan bir gelir olarak görülmektedir. 

Kurşunlu Satılık Konut Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kurşunlu ilçesinde toplam 10.307 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,53'ü kadın olup geriye kalan %51,47'lik kesim erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin nüfus artışı ve azalışı düzensizdir ancak Çankırı'nın diğer ilçeleri gibi, Kurşunlu ilçesi de son yılda nüfus patlamasına benzer bir artış yaşamıştır. Güncel nüfus artış hızı %29,57 olarak tespit edilmiştir. Bölgenin yarısından fazlası, orta yaşlı nüfus tarafından oluşturulmuştur. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine gelecek olursak ilçede en çok ilkokul mezununa rastlanmaktadır. İlkokul mezunlarını ilköğretim mezunları ve sonrasında lisans mezunları takip etmektedir. 

İlçeye bağlı olan toplamda 10 adet mahalle ve 28 adet de köy bulunmaktadır. Kurşunlu satılık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Kale Mahallesi,
 • Hacı Bekir Mahallesi,
 • Erenler Mahallesi,
 • Çiyni Mahallesi,
 • Çal Mahallesi,
 • Cömertler Mahallesi,
 • Beşpınar Mahallesi,
 • Kalekapu Mahallesi,
 • Müslüm Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Yeşil Mahallesi.

Kurşunlu sahibinden satılık ev arayan okuyucularımız, bölgedeki emlakçılara başvurabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.