Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Şabanözü Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu
search
Şabanözücancel
Çankırıcancel

Şabanözü Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Şabanözü satılık konut arayışında olan okuyucularımızın ilçe hakkında daha çok bilgi edinebilmeleri amacı ile bu yazıyı hazırladık. Konut arayan her kişinin bölge hakkında bilmesi gereken önemli noktaları derledik. Bu amaç ile yazıya bölgenin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve kısa bir tarihçesi gibi mühim noktalara yer vermemiz sebebi ile bu yazıyı okuduktan sonra konut arayış sürenize daha emin adımlar ile devam edeceksiniz.

İç Anadolu Bölgesi'nin Orta Kızılırmak Bölümü'nde bulunan Çankırı ilinin Merkez ilçesinin güneybatı tarafında kalmakta olan Şabanözü ilçesi Müsellim, Taşlıtepe, Evliya, Sarımsakçı Tepeleri arasında ve aynı zamanda Aydos-Eldivan Dağları ortasında yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey tarafında Kurşunlu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Orta, Çubuk ve Kalecik ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında geniş bir ova bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu tarafında Çankırı il merkezi ve Eldivan ilçesi bulunmaktadır.

Bölgede kış mevsimleri soğuk, kar yağışlı ve uzun geçerken ilkbahar ayları kısa sürede etkisini göstermeye başlamaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 594 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.100 metre olarak ölçülmüştür. Çankırı'nın çoğu ilçesi gibi, Şabanözü ilçesi de bir deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. 

Şabanözü satılık ev arayışında olanlar için ilçeye genellikle hakim olan iklimin karasal iklim olmasının sebebi, İç Anadolu Bölgesi ve Kuzey Anadolu Bölgesi'ni birbirinden ayırma görevi gören Köroğlu Dağları'nın ilçenin güney tarafında yer almasıdır. Çünkü böylelikle Karadeniz'in ılık etkisine kapanmıştır. İlçede yaz mevsimleri 36 ila 38 santigrat derece arasında bir hava yaşanmaktadır. Bu sıcaklık kış aylarında ise 7 ila 11 santigrat dereceye kadar düşmektedir.

Şabanözü Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin Ekonomik Durumu

Türkiye'nin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi, ilçe sakinleri gelirlerini büyük bir çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Bu sektörler haricinde küçük atölye ve iş yerleri de görülmektedir. 1985'li senelerde yaşanmaya başlanan sanayileşme akımı ile birlikte ekonomik yapı değişim göstermiştir. Tarım faaliyetlerine bir ek gelir olarak seracılık da görülmektedir. İlçeden çıkan tarım ürünleri arasında buğday, arpa, elma, erik, vişne ve üzüm gibi ürünler bulunmaktadır. 

Şabanözü Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şabanözü ilçesinde toplam 14.080 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,42'si kadın nüfus tarafından oluşturulurken geriye kalan %50,58'lik kesim ise erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Çankırı'nın diğer ilçeleri gibi, bu ilçe de son senede radikal bir nüfus artışı yaşamıştır; ancak bu nüfus artışı haricindeki diğer senelere bakıldığında son on seneden fazla bir süredir ilçe nüfus artışının düzenli olduğu görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %31,80 olarak tespit edilmiştir.

İlçeye bağlı durumda olan toplam yedi adet mahalle ve 18 adet de köy bulunmaktadır. Şabanözü satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Yeni Mahalle,
 • Gümerdiğin Mahallesi,
 • Sağlık Mahallesi,
 • Gürpınar Mahallesi,
 • Mahmudiye Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Karaören Mahallesi.

Şabanözü sahibinden satılık ev arayan okuyucularımız bölgedeki emlakçılara başvurabilir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Çankırı Şabanözü Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Çankırı Şabanözü Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Çankırı Şabanözü Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Denizli Bozkurt Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Denizli Kale Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Merkezefendi Yenişehir Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Denizli Tavas Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kayapınar Fırat Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.