Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çankırı Yapraklı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Yapraklıcancel
Çankırıcancel

Yapraklı Satılık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

Yapraklı satılık konut bakan takipçilerimiz için ilçe hakkındaki genel bilgilere yer verdiğimiz yazımızı hazırladık. Yapraklı, Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. 1958 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge merkezi Yapraklı Dağının eteklerinde kurulmuştur. İlçenin yüzölçümü 741 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1210 metre civarlarındadır. Bölge arazisi orta yüksekliğe sahip düzlüklerden oluşur. Dağlardan gelen sular küçük dereler ve Uluçay tarafından toplanır. Bölgenin dağlık alanlarında karaçamlara rastlanır. İlçenin doğusunda Bayat, kuzeydoğuda Tosya, kuzeybatıda Ilgaz ve güneybatısında Çankırı Merkez ilçesi yer alır. İlçe arazisi neojen döneminde oluşmuştur. İlçenin güneyine inildikçe engebesi ve yükseltisi azalır. Bölgenin toprak yapısı sebebiyle erozyon görülebilir. İlçede Karadeniz iklimi ile karasal iklim tipinin arasındaki geçiş iklimi hakimdir. İlçenin kuzey tarafındaki Yapraklı Büyük Yaylası ile Küçük Yaylası köknar, sarıçam, ardıç ve karaçam ağaçları ve zengin bitki örtüsüne sahiptir. Acı Çay ilçenin en önemli akarsuyudur. Bölgede doğal göl yoktur. 1980 senesinde sulama amaçlı bir yapay gölet yapılmıştır. Sulama amaçlı yapılan bu gölet bölgeye turistik değer kazandırmıştır. 

Yapraklı Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

İlçenin geçim kaynaklarını tarım ve hayvancılık oluşturur. İlçede tarım alanlarının toplamı 200.420 dekardır. Sulu tarım alanı 18.352 dekar ve kuru tarım alanı 92.222 dekardır. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri; soğan, patates, elam, şeker pancarı, arpa, üzüm, erik, sarımsak ve soğandır. Hayvancılıkta ise genellikle sığır ve koyun besiciliği yaygındır. Ayrıca bölgede orman ürünlerini işleyen küçük atölyeler de vardır. Eskiden bölge merkezinde hayvan, buğday ve tiftik pazarları şeklinde ticari faaliyetler yapılmış ama ulaşımın yetersiz olması sebebiyle zamanla bu faaliyetlerde azalma görülmüştür. İlçe merkezi karayolun sonunda yer aldığı için ve köyleriyle ters yönde olduğu için ekonomik olarak yeterli gelişimi gösterememiştir. Fakat bölge yayla turizmi açısından gelişim gösterir. 

Yapraklı Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler 

İlçedeki mahalle sayısı 6 mahallesi ve 38 köy vardır. İlçenin köyleri; Ayva Köyü, Aşağıöz Köyü, Kayacık Köyü, Doğanbey Köyü, Buğay Köyü, Kaymaz Köyü, Ayseki Köyü, Ovacık Köyü, Yenice Köyü, Zekeriya Köyü, Sarıkaya Köyü, Bademçay Köyü, Karacaözü Köyü, Sofuoğlu Köyü, Büyükakseki Köyü, Yukarıöz Köyü, Balıbıdık Köyü, Şeyh Osman Köyü, Yüklü Köyü, Kirliakça Köyü, Belibedir Köyü, Yeşilyayla Köyü, Sazcağız Köyü, Davutlar Köyü, Buluca Köyü, Yamaçbaşı Köyü, Müsellim Köyü, Çakırlar Köyü, Yakadere Köyü, Kıvcak Köyü, Çevrecik Köyü, Yaka Köyü, İkizören Köyü, Çiçek Köyü, Topuzsaray Köyü, Gürmeç Köyü, Kullar Köyü ve Subaşı Köyüdür. Yapraklı satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri; 

  • Yukarı Mahallesi,
  • Akyazı Mahallesi,
  • İğdir Mahallesi,
  • Camikebir Mahallesi,
  • Aşağı Mahallesi ve 
  • Kavak Mahallesidir. 

Yapraklı Satılık Konut Arayanlara Bölgenin Ulaşımı 

Yapraklı satılık konut bakan ziyaretçilerimiz için ilçenin ulaşımı hakkında bir araştırma hazırladık. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 30 kilometredir. Bu yolculuk ortalama 45 dakika sürer. Havayoluyla ilçeye ulaşımda ise bölgeye en yakın havaalanı Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Bu havalimanı ilçe merkezine 144 kilometre mesafededir. Bu yolculuk karayolu ile yaklaşık 1 saat 50 dakika sürer.

Satılık konut arayışınızda kararlıysanız ilgili ilanlar EmlakJet üzerinden sizlerle buluşuyor. İstek ve ihtiyaçlarınıza en çok uyan evlere sitemiz üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. Emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Çankırı Yapraklı ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.