Emlakjet

Çankırı Satılık Ev

araması için 18 ilan bulundu
search
Çankırıcancel

Çankırı Satılık Konut Düşünenler İçin Şehir Rehberi

Çankırı satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, kente dair tüm önemli bilgileri bu yazıda topladık. Yazıyı okuduktan sonra, hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı ilinin kuzey ilçeleri Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Kentin doğusunda Çorum, güneydoğusunda Kırıkkale, güneyinde Ankara, batısında Bolu ve kuzeyinde Karabük ile Kastamonu illeri bulunmaktadır. Kent, 7.388 kilometrekarelik geniş bir alan üzerine kurulmuştur. Merkez ilçesinin denizden yüksekliği 731 metre olan Çankırı yüksek dağlar ile çevrilirdir. Şehir 12 ilçe, 15 belediye ve bu belediyelere bağlı 90 mahalle ile 376 adet köyden oluşmaktadır. Nüfusun üçte ikisi kent merkezinde bulunurken, 56.589 kişi kırsal alanda yaşamını sürdürmektedir.

 

Çankırı Satılık Konut Arayanlara Kentin Coğrafi Durumu

Çankırı satılık daire tercih edeceklerin, kentin yeryüzü şekilleri ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması onlar için faydalı olabilir. Özellikle şehrin kuzeyinde kalan yüksek dağlar, Çankırı’daki hakim iklimin belirleyicisidir. Ilgaz Dağları, kentte doğu*batı yönünde uzanmaktadır ve bu dağların en yüksek noktaları Büyükhacet ile Küçükhacet Tepesi’dir. Karasal iklimin hakim olduğu bölge, yarı kuraktır. En sıcak ayı Temmuz, en düşük sıcaklığa sahip olan ay ise Ocak’tır. En çok ilkbahar aylarında yağış alan Çankırı’da yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bölgedeki en baskın bitki örtüsü ise ormandır. Özellikle ilin kuzey sınırları sık ağaçlı ormanlar ile kaplıdır. Meşe, karaçam, sarıçam, göknar ağaçları oldukça yaygındır. Bu sebeple Çankırı satılık ev düşünenler, oksijeni bol kuzey bölgesini de inceleyebilirler.

 

Çankırı Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçeler

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, kentin nüfusu 216.362’dir. Bu kişilerin 109.512’si erkek, geriye kalan 106.850’si kadındır. Çankırı da satılık daireler nüfusunda yoğunlaştığı kent merkezinde toplanmıştır. Kent popülasyonunun %66.5’i merkez ilçelerde yaşamaktadır. İlde kilometrekare başına düşen kişi sayısı 29’dur. Ancak bu oran merkezde 158 olarak hesaplanmıştır. Nüfus yoğunluğundaki artışa rağmen, Çankırı merkez satılık müstakil evler in sayısının bir hayli fazla olduğu bir bölgedir. Eğer standart bir daireden fazlasını arıyorsanız bu tür evleri de tercih edebilirsiniz. Ancak Çankırı satılık ev arayışında olanlar, aşağıda yer alan diğer ilçelerden birini de seçebilirler:

 

 • Orta
 • Çerkeş
 • Ilgaz
 • Şabanözü
 • Kurşunlu
 • Yapraklı
 • Kızılırmak
 • Eldivan
 • Atkaracalar
 • Korgun
 • Bayramören

 

Çankırı Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet Bölge Raporu Verilerine göre, kentte toplam 110.474 adet konut, 9.110 tane de iş yeri bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2, 64 olarak hesaplanmıştır.  Şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 130 metrekare olup, metrekare başına düşen birim fiyat 1.421 Türk Lirası’dır. Daha açık ve net bir ifade ile, Çankırı satılık daire arayanların yaklaşık 184.730 Türk Lirası gibi bir bedel ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak, istediğiniz konut tipi ve bu konutun yer aldığı lokasyon ödemeniz gereken miktarı değiştirebilir.  Örneğin her ikisi de merkez de bulunmasına rağmen, Çankırı yeni mahalle satılık daire arayışında olanların ödeyeceği tutar, Çankırı Aksu mahallesi satılık daire tercihi edeceklerden çok daha fazladır.  Eğer siz de Çankırı Satılık Konut düşünüyor ve bu düşüncenizi bir adım daha ileriye götürmek istiyorsanız, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan çok çeşitli ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.