Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çorum Bayat Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Bayatcancel
Çorumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bayat Satılık Konut Arayanlara Özel Bilgiler 

Bayat katılık konut almayı düşünen okuyucularımızın ilçe hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları için hazırladığımız yazıda ilçenin coğrafyasından satılık konut piyasasına kadar birçok noktasından bahsettik. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Bayat, Çorum’un 14 ilçesinden bir tanesidir ve 1958 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 

Bayat Satılık Konut Arayanlara Bölge Ekonomisi 

Bölge ekonomisi bulunduğu coğrafyadan oldukça etkilenmiştir. Bölgenin dağlık kuzey kısımlarına yer yer orman ürünleri, az miktarda tarım ile hayvancılık yapılır. Ek olarak Linyit Kömür işletmesinde çalışanlar ile şehirlere inşaat işçisi olarak çalışmaya gidenler de vardır. Güney ovalık alanlarda ise genellikle tarım ve hayvancılık yapılır. Bölgede 47.874 hektar tarım alanı vardır. Bölgede yem ve un fabrikaları da vardır. Hayvancılıkta büyük ve küçükbaş hayvancılık yapılır. Siz de burada tarım ile uğraşmayı düşünüyorsanız Çorum Bayat satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden hızlıca ulaşabilirsiniz. 

Bayat Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Coğrafyası

Bölge İç Anadolu bölgesinin Orta Kızılırmak bölümüyle İç Anadolu ve Orta Karadeniz Bölgelerinin kesişim noktasındaki Köroğlu Dağlarının doğu uzantısında yer alır. Şehir merkezine olan uzaklığı 83 kilometredir. 774 kilometrekareden oluşan bir alana sahiptir. Deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 625 metredir. İlçede kuzeye çıkıldıkça yükselti artar. Bu yüzden kuzey kısmı dağlık ve güney kısmı yer yer ovalık ve engebeli bir araziye sahiptir. Kuzey ve ormanlık alanlarında Karadeniz iklim tipi ve güneyinde karasal iklim tipi görülür. Bölge bu iki iklim tipi arasındaki bir geçiş iklimi özelliğine sahiptir. Kışları kar yağışlı ve serin iken, yazları kurak ve sıcaktır. En çok yağış ilkbaharda görülür. Yıllık yağış miktarı ortalaması 445 mm’dir. Dağlık alanlarında meşe ve çam ormanları yaygındır. Ovalık allarında da bozkırlar yaygındır. Bölgenin en önemli akarsuyu Bayat Çayıdır. Bu çay Öbek Tepesi ile Karatepe’sinden çıkan sular ile beslenir ve Kızılırmak’a dökülür. 

Bayat Satılık Konut Arayabileceğiniz Köy ve Mahalleler 

İlçenin 5 mahallesi ve 39 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Aşağı Emirhalil Köyü, Ahacık Köyü, Evci Köyü, Derekutuğun Köyü, Çamlıgüney Köyü, Akseki Köyü, Kalınpelit Köyü, Eskialibey Köyü, Çayköy Köyü, Ayvalıca Köyü, Kunduzlu Köyü, Hacıbayram Köyü, Çerkeş Köyü, Barak Köyü, Sağpazar Köyü, Dorukseki Köyü, Bayan Köyü, Tevekli Köyü, Kuruçay Köyü, Falı Köyü, Beydili Köyü, Yenişıhlar Köyü, Pancarlık Köyü, İshaklı Köyü, Cevizli Köyü, Yoncalı Köyü, Tepekutuğun Köyü, Çukuröz Köyü, Karakaya Köyü, Toyhane Köyü, Demirciler Köyü, Yeşilçat Köyü, Kubbedin Köyü, Emirhalil Köyü, Yeniköy Köyü, İleği Köyü, Emirşah Köyü, Köpüklü Köyü ve Saray Köyüdür. Çorum Bayat satılık ev bakabileceğiniz mahalleler ise; 

  • Yeni Mahallesi,
  • Dere Mahallesi,
  • Tepebayat Mahallesi,
  • Kayabaşı Mahallesi ve 
  • Yatukcu Mahallesidir. 

Bayat Satılık Konut Fiyatları 

İlçedeki konutların sayısı 11.055’tir. Konut başına düşen kişilerin sayısı 1,2’dir. İşyeri sayısı ise 1.031’dir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyüklükleri 120 metrekaredir. Bayat satılık konut fiyatları ortalama 75.480 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim satış fiyatı 629 TL’ye denk gelir. 

Ev arayışınız hala aktifse yukarıda yer alan verilere göre kendi bütçenizi belirleyebilirsiniz. İstediğiniz özelliklere sahip ve bütçenizi de aşmayan evler için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Çorum Bayat ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman kolayca göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.