/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dodurgacancel

Çorum Dodurga Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Dodurga Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Dodurga satılık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, konut arayışınıza daha emin adımlarla ilerleyeceğinizi temin ediyoruz. Konut arayan herkes, seçilen bölge ya da ilçe hakkında daha önceden fikir sahibi olmalıdır. Bu sebepten ötürü, bu yazımıza ilçenin kısa bir tarihçesi, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgiler ekledik.

Öncelikle Dodurga ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Çorum iline bağlıdır. Daha spesifik yaklaşmak gerekirse Batı Karadeniz Bölgesi'nin güneydoğu yönünde yer alan Dodurga ilçesinin etrafında bulunan komşu ilçelere olan uzaklığı aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Çorum il merkezine 45 kilometre kuzeye doğru mesafededir.
 • Kuzey yönünde bulunan Osmancık ilçesine 35 kilometre mesafededir.
 • Batı yönünde bulunan İskilip ilçesine 57 kilometre mesafededir.
 • Kargı ilçesine 65 kilometre mesafededir.
 • Oğuzlar ilçesine 25 kilometre mesafededir.
 • Kuzeydoğu yönünde bulunan Laçin ilçesine 16 kilometre mesafededir.
 • Amasya iline bağlı olan Hamamözü ilçesine 25 kilometre mesafededir.
 • İstanbul-Samsun karayolu 20 kilometre kuzeyinde yer almaktadır.

İlçenin toplam yüz ölçümü 214 km2'dir ve denizde yüksekliği 510 metre olarak ölçülmüştür.

Dodurga Satılık Konut Arayanlar için Bölgenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Kızılırmak'a 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin kuzey tarafından Kuzey Anadolu Fay Hattı geçmektedir. İlçenin kuzeybatı ve güney tarafında Alpagut Dağları ve Kızıldağ bulunmaktadır. İlçe içerisinde sıklıkla bulunan tepeler, platoya dalgalı bir görünüm kazandırmaktadır.

İlçede İç Anadolu Bölgesi'nde genel olarak görülen karasal iklim karakteristikleri gözlemlenmekle beraber, Karadeniz iklimine geçiş özellikleri de görülmektedir. Yaz ayları kurak ve sıcak yaşanırken kış mevsimleri tipik bir karasal iklim kış havasından daha ılık geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,3 santigrat derecedir. En sıcak ay 25 santigrat derece ile Ağustos ayı iken en soğuk ay 1,5 santigrat derece ile Ocak ayıdır. 

Dodurga satılık ev alacaklar için iklimin bu şekilde olması, ilçede üretilen tarım ürünlerini de etkilemektedir. Yaz mevsimi sıcak geçtiğinden ötürü bu aylarda buğday, nohut, çeltik, soğan ve yeşil mercimek gibi tarımsal ürünler yetişebilmektedir. İlçede görülen yağış tipi, Karadeniz ikliminde görülen yağış tipine benzemektedir. En yağışlı mevsim, ilkbahar mevsimidir. İlçenin doğal bitki örtüsü ormanlar, fundalıklar ve kısa boylu otların oluşturduğu stepler tarafından oluşturulmuştur.

Dodurga Satılık Konut Bakanlar için Bölgenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Dodurga ilçesinde toplam 6.368 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,43'ü kadın olup geriye kalan %48,57'lik kesim erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. Son 10 yıldan fazla bir süredir şahit olunan düzenli nüfus düşüşü, son bir senede kendini yavaş yavaş artışa vermiştir. İlçedeki güncel nüfus artışı %7,86 olarak ölçülmüştür. İlçedeki dominant yaş grubu, orta yaşlı nüfustur. Eğitim düzeyi bakımından en çok ilkokul mezunları bulunsa da sonrasında ortaokul ve ilköğretim mezunları gelir. Lisans mezunları dördüncü, okur-yazar olmayan insanlar ise beşinci sırada yer almaktadır.

Dodurga Satılık Konut Arayanlar için İlçedeki Mahalleler

İlçeye bağlı olan toplamda 6 adet mahalle ve 12 adet de köy bulunmaktadır. Dodurga satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalleler, nüfusu en çoktan en aza olacak şekilde aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Esentepe Mahallesi,
 • Doğu Mahallesi,
 • Yenimahalle Mahallesi,
 • Okul Mahallesi,
 • Ulucami Mahallesi,
 • Çatar Mahallesi.

Eğer siz de Dodurga sahibinden müstakil satılık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Dodurga Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.