Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İskilipcancel
Çorumcancel

Çorum İskilip Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

İskilip Satılık Konut Arayanlar İçin Bölgenin Tarihi

Ev almak isteyen kişilere bu zorlu süreçlerinde yardımcı olabilmek için ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri Emlakjet olarak derledik. İskilip satılık konut arayışında olanlar için öncelikle yazımızda bölge hakkında genel bilgiler sunmak istiyoruz. İskilip, İç Orta Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Çorum ilinin bir ilçesidir. İskilip sözcüğü ilk kez Sümer Destanı olan Gılgamış Destanı’nda geçmiştir. Aynı zamanda tarihsel bir coğrafyanın da adı olan İskilip, tarihte birçok medeniyete de kapılarını açmıştır. Hititler, Frigler ,Roma ve Bizans Dönemi, Selçuklu ve Osmanlı Dönemi gibi birçok farklı zamanlarda uygarlıklara ev sahipliği yapan İskilip bu yönüyle tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin bölgelerden biridir.

İskilip Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Bilgisi

İskilip, Çorum merkeze 55 km uzaklıkta yer alıyor. Çorum-Kastamonu illeri arasında yer alan İskilip denizden 720 metre yükseklikte yer alıyor. Toprakların verimliliği sayesinde de bölgenin ekonomisi genel olarak tarım ve ticarete dayanıyor. Bölgenin büyük bir bölümü ormanlarla kaplı ve çok farklı çeşitte ağaç türü bu bölgede yetişiyor. Ayrıca sanayi bitkileri, baklagil, yem bitkileri de bölgede yetiştirilen diğer ürünler arasında görülüyor. Bölgede yetiştirilen ürünlerin başında ise meyveler geliyor. İklimi gereğince oldukça fazla çeşitte armut, üzüm, elma ve ceviz türlerine bu bölgede rastlanıyor. Hal böyle olunca da bölgede kendi ürününü yetiştiren kişiler müstakil bahçeli evleri daha çok tercih ediyor. İskilip müstakil satılık ev ilanlarına emlak sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

İskilip Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

Son verilere baktığımızda İskilip’in nüfusunun 32 bin 546 kişi olduğunu görüyoruz. İskilip’te 14 mahalle bulunuyor. Bu mahalleler şunlardır;

 • Yenicami Mahallesi

 • Mutaflar Mahallesi

 • Çavuş Mahallesi

 • Tabakhane Mahallesi

 • Uludere Mahallesi

 • Ekizoğlu Mahallesi

 • Kaleboğazı Mahallesi

 • Ulaştepe Mahallesi

 • Büyüktaş Mahallesi

 • Hacıpiri Mahallesi

 • Erenler Mahallesi

 • Meydan Mahallesi

 • Bahabey Mahallesi

 • Sakarya Mahallesi

En yüksek nüfusa sahip olan mahalle 4 bin 156 kişiyle Meydan Mahallesi iken en düşük nüfusa sahip mahalle ise 70 kişilik nüfusuyla Uludere Mahallesi olarak biliniyor. İskilip Yenicami satılık evler seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

İskilip Satılık Konut Arayanlar İçin Konut Fiyat Analizi

Ev satın alma sürecinde birçok farklı detay için araştırma yapan kişilerin öncelikle önemsedikleri nokta bütçe yeterliliği oluyor. Kişilerin ilk önce net bir bütçe planlaması yapmaları gerekiyor. Daha sonrasında ise konutlar için öngörülen fiyatla piyasa fiyatlarını karşılaştırmaları kendilerine oldukça fayda sağlıyor. Emlakjet ailesi olarak İskilip satılık ev fiyat piyasasını sizler araştırdık. İskilip’te evlerin ortalama alanları 138 m2 olarak hesaplanıyor. Ortalama birim fiyatının ise bin 128 TL olarak öngörüldüğü ilçede bir evin ortalama satış fiyatı 155 bin 664 TL olarak karşımıza çıkıyor. İskilip ilçesinde konutların geri dönüş süresi 23 yıl olarak belirtiliyor.

İskilip Satılık Konut Arayanlar İçin Tavsiyeler

Konut arayışında olan kişilerin öncelikle yapması gerekenler şunlardır:

 • Net bir bütçe planlaması yapmak

 • Konut piyasasını araştırmak

 • Evin bulunduğu bölgenin olanaklarının incelemek (ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal aktivite vb.)

 • Binanın yaşı ve güvenilirliğini araştırmak vb.

Ev satın alma sürecinde daha rahat bir şekilde sonuca ulaşmak için bir gayrimenkul uzmanından da yardım alınabilir. İskilip, az katlı, büyük bahçeli Türk gelenek ve göreneklerinin yansıtıldığı tarihi evleriyle bilinen bir ilçedir. Çorum İskilip satılık ahşap evler ilanlarına Emlakjet üzerinden rahatça ulaşabilir ve aklınızdaki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.