/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kargıcancel
Çorumcancel

Çorum Kargı Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Kargı Satılık Konut Alacaklar İçin Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Kargı satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Kargı, Karadeniz Bölgesinde yer alan Çorum iline bağlı bir ilçedir. Kargı ilçenin Türklerin yerleşmesinden önce bilinen adı ‘Blaene’dir. İlçenin Kargı ismini alması, kayıtlara göre 16. Yüzyılda olmuştur. 11. Yüzyılın sonlarına doğru Kargı’nın da bulunduğu yöre Türk egemenliğine girmiş ancak Kargı, uzun yıllar boyunca önemli bir konuma gelememiştir. İlçe 19. Yüzyıl sonlarına kadar Tosya kazasının bir nahiyesi olarak görülmüştür. 1936 yılında ilçe olarak Kastamonu iline bağlanmış, 1956 yılında ise Çorum iline bağlanmıştır. Kargı’ya özgü yapılan özel bir tulum peyniri ile ünlüdür. Tulum peyniri, pirinç ve bamya en ünlü ürünleridir. Kargı yemek kültüründe pek çok farklı yemeğe sahiptir. Keşkek, soğan kellesi, kirli sac ( sac eti) en bilinen yemeklerindendir. Kargı satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Sinop ili, 
  • Güneyinde Yozgat ili,
  • Kuzeydoğusunda Samsun ili,
  • Güneybatısında Kırıkklare ili,
  • Doğusunda Amasya ili ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 15.684 kişidir. Bu nüfusun yüzde 51,72’si kadın, yüzde 48,28’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1.277 kilometrekare, rakımı ise 450 metredir. İl merkezine 106 kilometre uzaklıktadır. 

Kargı Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Çorum’un Kargı ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Konutun amortisman süresi 27 yıl,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 5 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 485 TL’dir. 

Çorum Kargı ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 6 mahalle bulunuyor. Bunlar; Yeni Mahallesi, Mihrihatun Mahallesi, Fatih Mahallesi, Orta Mahallesi, İmambey Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesidir. En fazla tercih edilen mahallelerden biri olan Kargı Yeni Mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Kargı Satılık Konut Düşünenler İçin İlçedeki Eğitim ve Sağlık Kurumları

Çorum’un Kargı ilçesinde iki adet genel lise, bir adet meslek ve teknik lisesi, bir adet çok programlı lise ve bir pansiyonlar ilköğretim okulu ile birlikte toplam 21 ilköğretim kurumu bulunmaktadır. İlçede bulunan Devlet hastanesi 50 yatak kapasitelidir.  Hacıhamza Beldesi, Yeşilköy, Gökçedoğan köylerinde birer tane olmak üzere dört adet sağlık ocağı vardır. Çorum Kargı Bahçelievler’de satılık müstakil evler gibi ilanlara ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.