Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çorum Mecitözü Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Mecitözücancel
Çorumcancel

Mecitözü Satılık Konut Düşünenlere Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Mecitözü satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Mecitözü, tarihinin M.Ö. 5000’li yıllara kadar uzandığı, Çorum’a 37 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Kuzeyinde Avkat Dağı, güneyinde Kırklar ve Çıkrık dağları ile çevrili bir ova yamacında olan bu ilçe Cumhuriyet’ten önce kurulmuştur. Uzun yıllar önce Sivas ilinin Amasya Sancağına bağlı olan ilçe, 1916 yılında Ankara ili Çorum Sancağı’na bağlanmıştır. Yöre halkının temel geçim kaynağı tarım e hayvancılıktır. Şeker pancarı, nohut, buğday, arpa, kuru soğan, ayçiçeği en fazla üretilen ürünlerindendir. Sulu tarım yöntemleri kullanılmaktadır. Hayvancılık alanında büyükbaş ve küçükbaş mevcuttur. Mecitözü ilçe sınırları içerisinde un ve tuğla fabrikaları da istihdam sağlamaktadır. Mecitözü satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde ve doğusunda Amasya ili,
  • Batısında Çorum Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Ortaköy ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 15.655 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,92’si kadın, yüzde 50,08’i erkekten oluşmaktadır. İlçe genelinde de ilin merkezinde olduğu gibi bir geçiş iklimi hakimdir. Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesinde hissedilen iklim arasında bir geçiş yaşanır. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi soğuk ve kar yağışlıdır. İlçe genelinde İç Anadolu’nun step iklimi kendisini daha baskın bir şekilde hissettirmektedir. 

Mecitözü Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Çorum’un Mecitözü ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir;

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Konutun amortisman süresi 28 yıl,
  • Metrekare birim satış ücreti ortalama; 877 TL,
  • Ortalama konut satış  fiyatı; 83.315 TL’dir. 

Çankırı Merkez ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 8 mahalle bulunuyor. Bunlar; Tutluk Mahallesi, Sarıdede Mahallesi, Hıdırlık Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Şehler Mahallesi, Mescit Mahallesi, Doğu Mahallesi ve Bahçelievler Mahallesidir. En fazla tercih edilen mahallelerden biri olan Mecitözü Doğu Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Mecitözü Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin Eğitim ve Sağlık Hizmetleri

Yeni bir ev alırken, bölgede bulunan eğitim ve sağlık hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bu sebepten ötürü Mecitözü satılık konut düşünenler için ilçede bulunan okullar ve hastaneleri sizler için araştırdık. İlçedeki eğitim kurumları; bir adet genel lise, bir adet çok programlı lise, 36 adet ilkokul ve ortaokul düzeyi, 22 müstakil ilkokul olmak üzere toplam 47 tane ilköğretim okulu bulunmaktadır. Toplam öğrenci sayısı 4.130 kişidir. Aynı zamanda ilçe içerisinde bir adet futbol sahası, bir adet kapalı spor salonu bulunur. İlçe merkezinde ve Emirbağ beldesinde olmak üzere toplam 5 adet sağlık ocağı ile birlikte bir adet 50 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi de sağlık hizmeti vermektedir. 

Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için en fazla tercih edilen Çorum Mecitözü’nde sahibinden satılık müstakil evler gibi pek çok farklı alternatifleri listeleme sayfamızdan kolaylıkla inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.