Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Oğuzlarcancel
Çorumcancel

Çorum Oğuzlar Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Oğuzlar Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Bilgileri

Ev satın alma sürecinizde Emlakjet ailesi olarak sizlere daha iyi bir hizmet sunmaya devam ediyoruz. Oğuzlar satılık konut arayışında olan kişilerin ihtiyaç duyabilecekleri gerekli bilgileri sizler araştırdık. Oğuzlar, Çorum ilinin bir ilçesidir. Çorum merkeze 54 km uzaklıkta konumlanmıştır. Engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçenin rakımı ise 650 metredir. İlçenin tarihi adı Karabörk Divanı’dır. Oğuzlar, ilçe olmadan önce Çorum’un bir diğer ilçesi olan İskilip’in Karaviran Köyü adıyla biliniyordu. Çorum iline bağlı bir ilçe olması ise 9 Mayıs 1990 tarihine dayanmaktadır. Oğuzlar ile Laçin ilçelerinin sınırını ise Kızılırmak Nehri oluşturmaktadır.

Oğuzlar Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçenin Ekonomisi

İlçenin ekonomisini tarım, hayvan besiciliği ve arıcılık oluşturuyor. Halkın geçim kaynakları arasında ceviz ve pirinç yetiştiriciliği ön sıralarda geliyor. İlçenin ekonomisine en büyük katkıyı ise Kızılırmak üzerinde inşa edilmiş olan Obruk Barajı sağlıyor. Baraj, içme suyu, sulama ve enerji üretimi amacıyla 1996-2002 yılları arasından kuruldu. Bulunduğu coğrafyanın iklim özellikleri sebebiyle burada çok farklı çeşitte meyve ve sebze üretilebiliyor. Güneyden kuzeye, doğudan-batıya uzanan sıra dağların ormanlarla kaplı olduğu bölgede endemik bitki türlerini de görmek mümkün oluyor. Ayrıca Obruk Barajı Havzası’nda kürek, yelken, sürat, balıkçılık gibi aktiviteler de oldukça fazla tercih ediliyor. Yayla turizmi ve yamaç paraşütçülüğü açısından da oldukça zengin olan bu bölgeye her sene farklı yerlerden ziyaretçiler geliyor. Doğal güzelliklerin bir arada olduğu bu bölgede ev sahibi olmak için Oğuzlar satılık daire ilanlarına göz atabilirsiniz.

Oğuzlar Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Mahalle Bilgileri

Oğuzlar ilçesinin nüfusu son verilere göre 5 bin 483 olarak karşımıza çıkıyor. Erkek nüfusunun 2 bin 660 olduğu ilçede, kadınların nüfusu ise 2 bin 823 kişi olarak hesaplanmış. Çorum’un Oğuzlar ilçesinde 7 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleleri,

  • Kızılcapelit Mahallesi

  • Birtatlı Mahallesi

  • Çeşme Mahallesi

  • Çarşı Mahallesi

  • Asarçay Mahallesi

  • Gölbaşı Mahallesi

  • Karadonlu Mahallesi şeklinde sıralayabiliriz.

Bu mahalleler arasında en fazla nüfusa sahip olan mahalle Gölbaşı Mahallesi iken en düşük nüfusa ise Asarçay Mahallesi’nde rastlıyoruz. Ayrıca Oğuzlar ilçesine bağlı 6 köyde de çok sayıda insan yaşamaktadır. Oğuzlar satılık ev seçeneklerine emlak sitemizden güvenle ulaşabilirsiniz.

Oğuzlar Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Tavsiyeler

Ev satın alma sürecinde olanların evlerde en dikkat ettikleri nokta bütçe yeterliliği oluyor. Satılık konut analizlerini yaparken ilk önce ayırmış oldukları bütçeleriyle orantılı evleri ön elemeden geçiriyorlar. Bu süreçte kişilerin evler için öngörülen fiyatla piyasa fiyatını karşılaştırmaları oldukça önem arz ediyor. Konut arayışında olan kişilerin daha sonrasında yapmaları gereken araştırmalar arasında konutun bulunduğu bölgenin;

  • Ulaşım olanakları,

  • Eğitim ve sağlık hizmetlerine elverişliği,

  • Sosyal alanlara yakınlığı gibi çevresel faktörler sayılabilir.

Ayrıca bina yaşı ve güvenilirliği de dikkat edilmesi gereken diğer önemli ayrıntılardandır. Evi üzerinde ipotek ya da haciz işleminin olup olmadığına da ayrıca dikkat edilmelidir. Emlakjet sitemizden araştırma yaparak sahibinden Oğuzlar satılık konut ilanlarını analiz edebilir, ev alma sürecinizi hızlı ve kolay bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.