Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortaköycancel
Çorumcancel

Çorum Ortaköy Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ortaköy Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterici İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Ortaköy satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Ortaköy, Çorum’un il merkezine 53 kilometre güneydoğusunda yer alna bir ilçesidir. Çorum’un doğal güzellikler ile dolu ilçelerinden biri olan Ortaköy, İncesu Kanyonu, Karlıca Yaylası ve Aşdağul Mağarası ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda topraklarının tarihi geçmişinden kalan Hitit Uygarlıklarına ait önemli verilerin elde edildiği Şapinuvar Ören Yeri de ilçe sınırları içinde bulunmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçedeki ilk yerleşimin Asya’dan gelen Türklerin üç kabile halinde bölgeye yerleşmesi olduğu düşünülmektedir. İlçe merkezinin kuzeydoğusunda bulunan Asraköt, batısında bulunan Pınarköy ve ilçe merkezinin yerleşim yeri olarak seçmişlerdir. Ortaköy bu iki köyün ortasında kaldığı için bu adı almıştır. Ortaköy satılık daire seçimi yapmak isteyenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Mecitözü ilçesi,
  • Güneyinde Yozgat ili,
  • Batısında Alaca ilçesi,
  • Kuzeybatısında Çorum Merkez ilçesi,
  • Doğusunda Amasya ili ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçe nüfusu 8.696 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,70’i kadın, yüzde 50,30’u erkekten oluşmaktadır. İlçenin yüzölçümü toplam 238 kilometrekare, rakımı ise 700 metredir. Genellikle karasal iklim özellikleri hakimdir. 

Ortaköy Satılık Konut Düşünenler İçin İlçenin Ulaşım Bilgileri

Ortaköy ilçesi Orta Karadeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında kalan geçiş bölgesinde yer almaktadır. Çorum iline 53 kilometre uzaklıkta bulunur. Amasya, Yozgat illerinin sınırlarının kesiştiği sahada yer alır. Orta Anadolu’nun kuzeyinde, Karadeniz dağlarının güneyinde bulunan ve Anadolu’nun Kafkasya yönünden bir giriş yolu olan Kelkit Vadisinin sonunda yer alır. Yukarıkuyucak ve Asar köyleri dışında bulunan bütün köy yoları asfalttır. İlçe merkezinden günlük olarak diğer ilçelere ve Çorum Merkez ilçesine yolcu minibüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ortaköy satılık ev düşünenler için İstanbul’a 713 kilometre, Anakara’ya ise 260 kilometre mesafededir. 

Ortaköy Satılık Konut Tercihi Yapacaklar İçin İlçe Ekonomisi 

Çorum’un genelinde olduğu gibi Ortaköy ilçesinde de genel ekonomik yapı tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Halkın yüzde 80’ine yakını tarım ve hayvancılık ile gelirini elde etmektedir. Tarım arazisi 14.560 hektardır. Bununyüzde 6’si sulanabilir, yüzde 94’ü ise kuraktır. İlçede elde edilen tarım ürünleri şunlardır; Mercimek, şeker pancarı, nohut, arpa, buğday, fiğe, çeltik, haşhaş, soğan. Üretilen bu ürünler, çevre il ve ilçelerde pazarlanabilmekte, bir kısmı da evde tüketilmektedir. Bağcılıkta ilçede önemli bir diğer tarım faaliyeti olarak karşımıza çıkar. Tarımla uğraşanların ilk tercihi olan Ortaköy’de satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı kontrole edebilir ve yeni ev alma hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.