Emlakjet

Çorum Satılık Ev

araması için 665 ilan bulundu
search
Çorumcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çorum Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Kent Rehberi

Çorum satılık konut tercih edecekler için, kente dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki tüm soru işaretleri silinecek ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Çorum ili, 12.820 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. Denizden 800 metre yüksekte yer alan şehir, leblebisi ile tanınmaktadır. Ayrıca Çorum’un bir ilçesi olan Osmancık da üretilen pirinç, iç pazarda ilçe ismi ile anılmaktadır. İl genelinde Karadeniz iklimi ile karasal iklim hakimdir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü alanlarda, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve genelde kar yağışlı geçmektedir. İlkbahar ve sonbahar da az da olsa yağmur alan bölgede, gece-gündüz sıcaklık farkı bir hayli fazladır.

 

Çorum Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Şehrin Coğrafi Özellikleri

Karadeniz Bölgesi’nin orta kesimlerinde yer alan Çorum, doğusunda Amasya, güneyinde Yozgat, batısında Çankırı, kuzeyinde Sinop, kuzeybatısında Kastamonu, kuzey doğusunda Samsun, güney batısında Kırıkkale illeri ile komşudur. Çorum, Ankara’ya 244, İstanbul’a 609 Amasya’ya 92, Sinop’a 294, Samsun’a 172, Tokat’a ise 188 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.  Oldukça dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer aldığı için, kent nüfusunun büyük bir bölümü merkezde toplanmıştır. Bu sebeple Çorum da satılık daire arayışının daha çok merkezde yoğunlaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kentin kuzeybatısında Anadolu’nun en önemli dağ sırası olan ve Sakarya Nehri ile Kızılırmak arasında uzanan Köroğlu Dağları bulunmaktadır. Bu dağ sırasının yüksekliği kimi yerlerde 2500 metreyi geçmektedir.

 

Çorum Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Bilgisi

Çorum satılık ev arayışınızı nihayete erdiremeden önce, kentin demografik yapısı ve ilçeleri hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınıza olacaktır. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, 536.483 kişinin yaşadığı Çorum’da nüfusun %49.52’si erkek, geriye kalan %50.48’i kadındır. Şehir nüfusu bir yılda 8.061 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 43 kişi düşmektedir. 14 ilçe, 15 belediye ve bu belediyelere bağlı 126 mahalle ile 758 köyden oluşan Çorum’da nüfus artış oranının en yüksek olduğu ilçe Uğurludağ iken en düşük olduğu yer Alaca’dır. Kent merkezinde toplu konutların ve dairelerin, merkez dışında yer alan ilçelerde ise iki katlı, bahçeli evlerin yaygın bir şekilde bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu sebeple eğer Çorum da sahibinden satılık müstakil evler arıyorsunuz, merkez dışında yer alan ilçelere de bakmanız gerekebilir. Çorum satılık ev arayışınızı aşağıda yer alan ilçelerde de devam ettirebilirsiniz.

 

 • Alaca
 • Bayat
 • Boğazkale
 • Dodurga
 • İskilip
 • Kargı
 • Laçin
 • Mecitözü
 • Oğuzlar
 • Osmancık
 • Sungurlu
 • Ortaköy
 • Uğurludağ

 

Çorum Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, kentte toplam 278.962 adet konu bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2,35’dir. Emlak piyasasının istikrarlı seyrettiği şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 130 metrekaredir.  Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 1.410 Türk Lirasıdır. Kısacası Çorum da satılık daire almayı düşünenlerin, yaklaşık olarak 183.300 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak seçtiğiniz konut tipi ve lokasyon, bu ortalama bedeli değiştirebilmektedir. Örneğin Çorum satılık daire Buhara arayışında olan biri ile Çorum satılık daire Ulukavak tercihinde bulunan bir kişi birbirlerinden çok farklı fiyat bedelleri ile karşılaşabilirler. Fiyat bedeli, seçtiğiniz konutla alakalı birçok değişkenin bir araya gelmesi ile oluştuğundan, bu duruma dikkat etmeniz de yarar olabilir. Eğer Çorum satılık konut arayışınızı nihayete erdirmek ve hayalinizdeki eve kavuşmak isterseniz, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlara bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.