/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baklancancel
Denizlicancel

Denizli Baklan Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Baklan Satılık Konut Arayanlara Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Baklan satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz.

Baklan, Türkiye’nin güneybatısında yer alan Denizli ilinin en az nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçe, Denizli ilinin Akdeniz bölgesine yakın kısmında konumlanmaktadır. İlçe sınırlarının çok büyük bir bölümünü ilin en geniş düzlüklerinden biri olan Baklan Ovası kaplamaktadır. Büyük Menderes ilçenin içerisinden geçmekte olan tek akarsudur. İl merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan Baklan satılık daire arayışında olanlar için çevresindeki diğer ilçeler şunlardır;

  • Doğusunda Dazkırı ilçesi,
  • Batısında Çal ilçesi,
  • Kuzeyinde Bekilli ve Çivril ilçesi,
  • Güneyinde Bozkurt ilçesi ile komşudur.

2019 yılı TÜİK verilerine göre toplam nüfusu 5.654 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,48’i kadın, yüzde 49,52’si erkekten oluşmaktadır. İlçenin rakımı 950 metre, toplam yüzölçümü ise 375 kilometrekaredir. Baklan ilçesinin kuruluş tarihi tam olarak bilinememekle birlikte tahmini olarak 1200 yıllarında Anadolu Selçuklu Devleti zamanında, Horasan Beylerinden Abdi Bey tarafından bölgeye ilk yerleşimin gerçekleştirildiği bilinir. Baklan ismi Arapça’da ‘’Zahire’’ anlamına geldiğinden dolayı ovanın ismi bu seçilmiştir. Beşparmak Dağı’nın batı eteklerinde kurulmuş olan ilçe, bölgenin en yüksek yerleşim birimidir. 

Baklan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ulaşım ve Ekonomik Yapısı

Baklan ilçesinde, Harran ovası sulama projesinden sonra ikinci büyük proje olan Baklan ovası sulama projesine sahiptir. Yerel halkın büyük çoğunluğu büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık ile uğraşmaktadır. Aynı zamanda sulama projesi ile birlikte tahıl tarımı yapılabilmektedir. Baklan satılık daire arayanlar için ilçe ulaşımı Denizli-Ankara yolu üzerinden sağlanmaktadır Kaklık kavşağından Çivril Uşak istikametine dönüldükten sonra yol ayrımından 11 kilometre sonrasında ilçeye ulaşılmaktadır. 

Baklan Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Satış Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Ağustos ayı verilerine göre Denizli’nin Baklan ilçesinde bulunan satılık daire seçeneklerinde ortalama konut satış piyasa bilgileri şu şekildedir;

  • Konutun ortalama metrekare brüt alanı; 60 metrekare,
  • Ortalama metrekare birim satış fiyatı; 2.777 TL,
  • Konutun amortisman süresi 29 yıl,
  • Ortalama 3+1 120 metrekarelik dairenin satış fiyatı; 250.000 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Denizli Baklan’da satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.