Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Çameli Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
search
Çamelicancel
Denizlicancel

Çameli Satılık Konut Arayanlara Özel İlçe Hakkında Tanıtım Rehberi

Türkiye’nin en kalabalık 22. Şehri Denizli’nin bir ilçesi olan Çameli’nde ev sahibi olmayı düşünenlere özel hazırladığımız ilçe tanıtım rehberimiz sizlerle buluşuyor. Çameli satılık konut arayanlara yönelik ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bir yazıda toparladık. İlçe hakkında genel bilgiler, coğrafi bilgileri, ulaşım, nüfus, mahalle, idari bilgileri ile güncel konut satış piyasası hakkındaki bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımızla birlikte ev seçiminizde kolaylık sağlayacak. 

Çameli, Denizli’ye 112 kilometre uzaklıkta, ilin en güney ucunda bulunan az nüfuslu bir ilçedir. Alabalığı, fasülyesi, fındığı, cevizi, patatesi ve elması meşhurdur. Akdeniz iklimi etkileri yaşanmaktadır. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kış mevsimi de ılık ve yağışlı geçmektedir. Serin yeşil ovalarıyla ve gölleriyle doğal güzelliği oldukça fazla olan ilçelerimizden birisidir. Çameli ilçesi, isminden de anlaşılacağı üzere orman içinde çok dağınık, biraz dalgalı biraz da yayla özelliği gösteren bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin yüzde 75’lik bir alanı ormanlarla kaplıdır. Denizli’nin kuzeydoğusunda yer alan ilçeye ulaşım saat başı çalışan otobüslerle sağlanmaktadır. 

Çameli Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı 

Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin bilinen eski ismi Karaman’dır. Cumhuriyet Döneminde çevrenin merkezi haline gelen Karaman 1920’da nahiye olarak ik kez Marmaris ve Köyceğiz’e bağlanmıştır. 1932’de ise Acıpayam’a bağlanmıştır. 1953 yılındaki idari düzenlemelerle birlikte ilçe merkezi olup, ismi günümüzdeki isimle değiştirilmiştir. Bu ismi almasındaki en önemli etken çevredeki ormanlardır. Çameli satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Acıpayam ilçesi, 
  • Güneyinde Muğla il sınırı ve Burdur il sınırı,
  • Batısında Muğla il sınırı,
  • Doğusunda Burdur il sınırı ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 18.256’dır. Bu sayının yüzde 49,66’sı kadın, yüzde 50,34’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 758 kilometrekare, rakımı ise 1.325 metredir. 

Çameli Satılık Konut Satış Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Denizli’nin Çameli ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 143 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.213 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.369 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 209.352 TL’dir. 

Çameli ilçesinde ev sahibi olabileceğiniz toplam 31 mahalle vardır. Bunlardan en fazla nüfusa sahip olanları şunlardır; Yeni Mahallesi, Kolak Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Kalınkoz Mahallesi, Gökçekaya Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Kirazlıyayla Mahallesi, Arıkaya Mahallesi, Cumaalanı Mahallesi, Yunuspınarı Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Belevi Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Taşçılar Mahallesi ve Yaylapınar Mahallesidir. Çameli kirazlı yaylada satılık ev ilanları için listeleme sayfalarımızı detaylıca inceleyebilir ve aradığınız evi kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.