Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Çivril Satılık Ev

araması için 131 ilan bulundu
search
Çivrilcancel
Denizlicancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çivril Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Çivril satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Çivril, Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli ilinin çevresinde küçük tepelerle çevrili Büyük Menderes Nehri’nin oluşturduğu Çivril Ovasında kurulmuş bir ilçesidir. Denizli-Uşak karayolu üzerinde konumlanan ilçenin Denizli Merkez ilçesine 96 kilometre uzaklıkta bulunur. Çivril ismine tarihte ilk kez Bizans belgelerinde Miryakefalon Savaşına ait belgelerde rastlanmaktadır. Çivril adı Selçuklular döneminde Anadolu’ya göç eden Çağatay Türklerinin kullandığı Çağatay Türkçesine ait bir tanımlamadır ve ‘suyu bol olan yer’ anlamına gelmektedir. Ege Bölgesinde görülen Akdeniz iklimi ile İç Anadolu’da görülen karasal iklim arasında geçiş tipi bir iklim özelliği gösterir. Buna göre yazlar sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçmektedir.

Çivril Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe İdari Yapısı ve Tarihi Alanları

İlçe teşkilatı 1886 yılında kurulmuştur. Daha öncesinde Afyon iline bağlı iken 1925 yılında Denizli’ye bağlanarak müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. İlçenin ekonomik yapısında şeker pancarı, haşhaş ve üzüm üretimi önemli bir yere sahiptir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.  Eumania Antik Kenti, Işıklı Gölü, Beycesultan Türbesi, Kocayayla, Akdağ Tabiat Parkı, Çıtak Köprüsü, Homa (Gümüşsu) Şelalesi, Eski Konak, Tokalı Kanyonu, Akköprü ilçede ziyaret edilebilecek önemli yerlerden. Ayrıca ilçenin önemli turizm ve mesiresi olan Beydilli’de yamaç paraşütü gibi ekstrem sporlar gerçekleştirilebilmektedir. Çivril satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Uşak ili,
  • Güneyinde Afyonkarahisar ili,
  • Batısında Bekilli, Çal ilçeleri,
  • Güneybatısında Baklan ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 60.429’dur. Bu sayının yüzde 50,53’ü kadın, yüzde 49,47’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.499 kilometrekare, rakımı ise 840 metredir. Aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için Çivril Toki satılık daire gibi tüm alternatifler için listeleme sayfamızı incelemeyi unutmayın. 

Çivril Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Ağustos ayı verilerine göre Denizli’nin Çivril ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • •Konutun ortalama yaşam alanı 145 metrekare,
  • •Konutun amortisman süresi 21 yıl,
  • •Metrekare birim satış ücreti en az; 1.418 TL,
  • •Metrekare birim satış ücreti en fazla; 4.063 TL,
  • •Ortalama konut satış fiyatı; 287.390 TL’dir. 

Çivril ilçesinde ev satın alabileceğiniz toplam 75 mahalle bulunuyor. Bunlardan nüfusu en fazla olanlar şöyledir; Kıralan Mahallesi, Kızılcasöğüt Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Çıtak Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Irgıllı Mahallesi, Özdemirci Mahallesi, Hamam Mahallesidir. 

En fazla tercih edilen ilanlardan biri olan Denizli Çivril satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.