/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarayköycancel

Denizli Sarayköy Satılık Ev

araması için 29 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Sarayköy Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Türkiye’nin en kalabalık 22.Şehri Denizli’nin bir ilçesi olan Sarayköy’de ev sahibi olmayı düşünenlere özel hazırlanan ilçe tanıtım rehberimiz sizlerle buluşuyor. Sarayköy satılık konut arayanlara yönelik ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bir yazıda toparladık. İlçe hakkında genel bilgiler, coğrafi bilgileri, iklimi, ulaşım, nüfus, mahalle, idari bilgileri ile güncel konut satış piyasası hakkındaki bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımızla birlikte ev seçiminizde kolaylık sağlayacak. 

Sarayköy, Denizli il merkezine 20 kilometre uzaklıktadır. Aydın Dağları ile Menteşe Dağları arasında akan Büyük Menderes akarsuyu nedeniyle, aynı adı alan ovada yerleşim yapılmış, ancak bazı köyleri çevredeki dağ eteklerinde sıralanmışlardır. İlçenin kuzeyinden Büyük Menderes akarsuyu akar. Ayrıca yazın suyunu kaybeden küçük çaylar da bulunur. Ege bölgesinde bulunan şehrin iklimi akdeniz iklimidir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Sarayköy ilçesindeki ekonomik yapıyı tarım, hayvancılık, dokumacılık ve sanayi oluşturmaktadır. Sarayköy ve çevresinde en gelişmiş sanayi dalı dokumacılıktır. Köprübaşı köyünde bulunan iki adet tekstil fabrikası da tekstil ürünlerini yurt dışına ihraç etmektedir. Yaş meyve, sebze ve domates, üzüm gibi tarım ürünleri ile iç ve dış piyasa satışı ile ekonomi canlanmaktadır. Denizli’nin kuzeybatısında yer alan ilçeye ulaşım saat başı çalışan otobüslerle sağlanmaktadır. 

Sarayköy Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1919’da Yunanlılar’ın İzmir’i işgal etmesinin ardından Aydın, Nazilli ve Sarayköy’e doğru ilerlemeleri karşısında ilçenin Heyet-i Milliyesi zaman kaybetmeden harekete geçmiştir. Bu girişim sayesinde düşmanın Denizli’ye girmesi engellenmiştir. Bu günün anısı ve Sarayköylü vatanseverlerin gösterdiği vatanseverlik adına bir efe heykeli yaptırılmıştır. Bu efe heykeli Sarayköy’ün sembolu olmuş ve her yıl 24 Mayıs’ta bu anlamlı günü coşkuyla anılmaktadır. 

Denizli Sarayköy satılık Toki evleri almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Buldan ilçesi,
  • Güneyinde Babadağ ve Merkezefendi ilçesi,
  • Batısında Aydın il sınırı,
  • Doğusunda Pamukkale ve Merkezefendi ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 30.768’dir. Bu sayının yüzde 49,56’sı kadın, yüzde 50,44’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 379 kilometrekare, rakımı ise 160 metredir. 

Sarayköy Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Denizli’nin Sarayköy ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 920 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.857 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 187.930 TL’dir. 

Honaz’da satılık daire arayışında tercih edebileceğiniz mahalle sayısı 32’dir. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Atatürk Mahallesi, Tosunlar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Turan Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Duacılı Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Sığma Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Bala Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Gerali Mahallesi ve Beylerbeyi Mahallesidir. Siz de Denizli Sarayköy Duacılı satılık müstakil ev ve diğer tüm ilanları incelemek istiyorsanız sitemizdeki listeleme sayfasını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Sarayköy Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.