Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Tavas Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu
search
Tavascancel
Denizlicancel

Tavas Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Tavas satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Tavas, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli ilinin bir ilçesidir. İlçenin tarihi olarak en eski yerleşim yeri olarak bilinen Medet Höyüğü olarak anılan mevkiidir. Höyük Eski Tunç Çağı, Frigya, Pers, Antik Yunan, Hititler, Roma İmparatorluğu ve devamındaki Türk dönemlerinin izlerini taşır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izleri kolayca görülmektedir. İlçenin eski ismi ‘Tabea’dır. Bu isim, Kale ilçesinin eski adı olarak kullanılmış, hatta Tavas isminin kaynağı olarak düşünülmektedir. Kale ilçesi Tavas’a 40 kilometrelik bir mesafede bulunan yakın bir yerleşim bölgesidir. Denizli’nin güneybatısında yer alan ilçenin çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Batısında Aydın Karacasu ilçesi,
  • Güneyinde Kale ilçesi,
  • Kuzeybatısında Babadağ ilçesi,
  • Doğusunda Acıpayam ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplam 43.845’tir. Bu sayının yüzde 50,57’si kadın, yüzde 49,43’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.691 kilometrekare, rakımı ise 941 metredir. 

Tavas Satılık Konut Alabileceğiniz Mahalleleri

Denizli’nin Tavas ilçesinde toplam 10 belde, 50 mahalle ve 36 adet köy bulunmaktadır. Bu beldelerden en büyüğü Kızılcabölük’tür. Aynı zamanda eski Bucak merkezidir. İlçeye 4 kilometre uzaklıktadır. Tavas satılık konut düşünenlerin tercih edebileceği mahallelerinden bazıları şunlardır; Samanlık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yaka Mahallesi, Orta Mahallesi, Kızılcabölük Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Yahşiler Mahallesi, Nikfer Mahallesi, Sarabat Mahallesi, Ulukent Mahallesi, Garipköy Mahallesi, Yorga Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Çağırgan Mahallesi, Balkıca Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Horasanlı Mahallesi, Avdan Mahallesi, Solmaz Mahallesi, Baharlar Mahallesi, Vakıf Mahallesi, Çalıköy Mahallesi, Ebecik Mahallesi, Sofular Mahallesi, Keçeliler Mahallesidir. En fazla nüfusa sahip olan mahallesi Tavas Samanlık satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Tavas Satılık Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı verilerine göre Denizli’nin Tavas ilçesinde bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

  • 2+1 114 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 138.738 TL,
  • 3+1 151 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 239.165 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Denizli Kızılcabölük’te satılık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.