/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Denizlicancel

Denizli Satılık Ev

araması için 2,855 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Denizli Satılık Konut Düşünenler İçin Tercih Rehberi

Denizli satılık konut arayanlar için, kent hakkında bilmeleri gereken her şeyi bu yazıda derledik. Yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceksiniz. Ege Bölgesi’nin doğusunda yer alan Denizli ili, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölge’lerinin birleştiği bir kavşak noktasında yer almaktadır ve kent her üç bölgede de toprağa sahiptir. Burdur, Afyon, Aydın, Manisa, Uşak ve Muğla illeri ile komşu olan şehir, 11.868 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine yayılmıştır. Kent, Ege Bölgesi’nin %18.5’ini kaplamaktadır. Denizden yüksekliği ortalama 425 metre olan Denizl’nin, rakımı en düşük içesi Sarayköy iken, en yüksek ilçesi ise Çameli’dir. Kentin topraklarının %47’si dağlardan, %28’i ovalardan, %23’ü platolardan ve %2’si yaylalardan oluşmaktadır.

 

Denizli Satılık Konut Tercih Edeceklere Kentin Demografik Durumu

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, Denizli’nin nüfusu 1.027.782’dir. Nüfus artış hızı, %0.89 olan şehir, bir önceki yıla göre 9.047 artmıştır. Kent nüfusunun %49,83’ünü erkekler, geriye kalan %50,17’sini kadınlar oluşturmaktadır. Daha net bir şekilde belirtmek gerekirse, 512.109 erkek, 515.673 kadın yaşamını sürdürmektedir. Bölgede kilometrekareye düşen insan sayısı 87 olarak hesaplanmıştır. İlin hareketli demografik yapısı, emlak piyasasına da yansımış durumdadır. Bu sebeple Denizlik satılık daire arayışında olanlar, oldukça canlı ve istikrarlı bir pazarda olduklarının bilincinde olmalıdırlar. Denizli’de satılık evler hızlı bir şekilde alıcı bulduğundan birçok kişi bölgeye yatırım yapma gayreti içerisindedir. Son zamanlarda Denizlide kelepir daire arayanların sayısında ciddi bir artış meydana gelmiştir.

 

Denizli Satılık Konut Arayışında Olanlara Kentin Ekonomisi

Kentin ekonomisi sanayi ve ticarete bağlı olarak gelişmiştir. İzmir gibi bir liman kentine yakınlığı sebebiyle, Denizli büyük bir ihracat ve sanayi merkezi haline gelmiştir. Birçok ihraç ürünü bölgede üretilmektedir. Denizli, Anadolu Kaplanları adı verilen sanayileşmiş şehirlerden biridir. Özellikle tekstil sektörünün çok geliştiği il, Türkiye’nin lokomotif sanayi şehirlerinden biridir. Kent nüfusunun büyük bir bölümü de bu sanayi tesislerinde ya da hizmet sektöründe çalışmaktadır. Tarım ve hayvancılığın da geliştiği kentin, turizm potansiyeli de oldukça yüksektir. Pamukkale travertenleri, hem yerli hem yabancı turistin ilgisini çekmektedir.  Tüm bu bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, Denizli satılık daire tercihinde bulunacakların ekonomik anlamda gelişmiş ve yüksek istihdam olanaklarına sahip bir kentte yaşamanın ayrıcalıklarına sahip olacağını söyleyebiliriz.

 

Denizli Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet Bölge Raporu verilerin göre, kentte toplam 526.793 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3,23 olarak belirlenmiştir. Kentteki bir dairenin ortalama kullanım alanı 130 metrekare olup, metrekare başına birim fiyatı 1.964 Türk Lirası’dır. Kısacası, Denizli satılık daire almayı düşünenlerin, yaklaşık 255.320 Türk Lirası’nı gözden çıkarmaları gerekmektedir. Bölgeden satın aldığınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 25 yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Ancak seçtiğiniz konut tipi, fiyatı azaltabilir veya arttırabilir. Örneğin Denizlide satılık müstakil evler arayanların, standart bir daire tercih edeceklerden çok daha fazla ödeme yapmaları gerekebilir. 

 

  • 1+1, 45 metrekare kullanım alanına sahip daireler, 115.695 Türk Lirası
  • 2+1, 105 45 metrekare kullanım alanına sahip daireler,  195.510 Türk Lirası
  • 3+1, 149 metrekare kullanım alanına sahip daireler, 294.424  Türk Lirası
  • 4+1, 190 45 metrekare kullanım alanına sahip daireler, 376.770 Türk Lirası

 

Eğer emlakçıdan veya sahibinden Denizli satılık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek ve hayalinizdeki eve biraz daha yaklaşmak isterseniz, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanları inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.