Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kulpcancel
Diyarbakırcancel

Diyarbakır Kulp Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kulp Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışınızda sizlerin yardımcısı olmaya devam ediyoruz. Saatler süren uzun araştırmalardan sizi kurtararak bölge analizlerimizi sizler için sunuyoruz. Kulp satılık konut alacaklar için ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri sizler için derledik. Kulp, Diyarbakır’ın ilçelerinden biridir. Diyarbakır’a 135 km uzaklıkta konumlanmıştır. İlçenin yüzölçümü bin 601 km2’dir. İlçe ekonomisi hayvancılık, arcılık ve ipek böcekçiliğine dayanmaktadır. İlçede çok fazla sayıda dut ağacı bulunduğu için Türkiye’nin ipek böceği yetiştiriciliğinde üst sıralardadır. Kulp ilçesi tarihte çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. İlçede bulunan Kafrum Kalesi, Kanikan Köyü Mağaraları, Cıkse ve Keleyi Ulya Kaleleri ve Kulp Çayı ziyaret edilecek yerler arasındadır.

Kulp Satılık Konut Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

Kulp ilçesinin nüfusu son verilere göre 36 bin 640’dır. Nüfusun 18 bin 465’ini (yüzde 50,40) erkekler, 18 bin 175’ini (yüzde 49,60) ise kadınlar oluşturuyor. Kulp ilçesinde 57 adet mahalle bulunuyor. Bu mahalleler arasında;

 • Turgut Özal Mahallesi
 • Merkez Yeni Mahallesi
 • Kayahan Mahallesi
 • Başbuğ Mahallesi
 • Karaağaç Mahallesi
 • Tuzla Mahallesi
 • Kaynak Mahallesi
 • Düzce Mahallesi
 • İnkaya Mahallesi
 • Barın Mahallesi
 • Üçkuyu Mahallesi
 • Çağlayan Mahallesi
 • Tepecik Mahallesi
 • Koçkar Mahallesi yer almaktadır.

Mahalleler arasından en yüksek nüfusa Turgut Özal Mahallesi (5 bin 330) sahipken, en düşük nüfusa ise Barın Mahallesi’nde (62) rastlıyoruz. Kulp satılık daire seçiminizi bu mahallelerden yapabilirsiniz.

Kulp Satılık Konut Alacaklar İçin Bölge Bilgileri

Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin orta kısmında yer almaktadır. Diyarbakır’ın çevresi Güneydoğu Torosları’nın kollarıyla çevrilidir. Diyarbakır’ın yüzölçümü 15 bin 272 km2’dir. İlçedeki en önemli akarsu Dicle Nehri’dir. İlin çevresine baktığımızda ise;

 • Batısında Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya
 • Doğusunda Batman ve Muş
 • Kuzeyinde Elazığ ve Bingöl
 • Güneyinde ise Mardin illiyle komşu olduğunu görüyoruz.

Diyarbakır’ın nüfusu ise son verilere göre bir milyon 732 bin 369’dır. Diyarbakır’da 17 adet ilçe bulunmaktadır. Diyarbakır’ın en yüksek nüfuslu ilçeleri Bağlar ve Kayapınar iken en kalabalık nüfuslu ilçesi ise Çüngüş’tür. Kulp ilçesi nüfus olarak 11. sıradadır. Kulp satılık ev ilanlarını inceleyerek bu ilçede ev sahibi olabilirsiniz.

Kulp Satılık Konut Alacaklar İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konut satın alırken dikkat edilmesi gereken detaylar bulunmaktadır. Öncelikle net bir bütçe planlaması yapmak gerekmektedir. Mümkünse bir emlak uzmanından ya da güvenilir bir emlak sitesinden yardım alınmalıdır.  Binanın yaşı ve güvenilirliğini detaylı araştırmak önem arz etmektedir. Evin bulunduğu bölgenin ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal aktivite gibi olanaklarını da inceleyerek bölgenin tüm özellikleri değerlendirmek gerekmektedir. Sonradan oluşabilecek sorunları çözmek adına seçilen evi mutlaka yerinde görmek önemlidir. Ev sahibiyle doğrudan iletişim kurarak tüm detayları yetkili kişiden öğrenmek gerekmektedir. Konutun üzerinde bir haciz ya da ipotek işleminin olup olmadığını da kontrol ederek seçtiğiniz evde yeni bir hayata güvenle adım atabilirsiniz. Emlakjet üzerinden sahibinden Kulp satılık konut ilanlarına güvenle ulaşabilir ve hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.