Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Silvancancel
Diyarbakırcancel

Diyarbakır Silvan Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Silvan Satılık Konut Arayanlara İlçe Kılavuzu

Silvan satılık konut bakan okuyucularımız ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı mutlaka okumalılar. Silvan, Diyarbakır’ın ilçelerinden biridir. İlçe kuzeyden Kulp ve Lice, güneyden Bismil, batıdan Hazro ve Diyarbakır Merkez ilçeleri, doğudan Batman ili ile çevrelenmiştir. Şehir merkezine 82 kilometre uzaklıktadır. Bölgede keskin kayalıklar bulunur. Genellikle engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçeye karasal iklim tipi hüküm sürer. Yaz ayları oldukça sıcaktır. Kış ayları ise Doğu Anadolu kadar soğuk değildir. Yıllık yağış miktarı 729 mm’dir. İlçedeki baraj dolayısıyla nemde ufak artış görülmüştür. Bitki örtüsünü bozkır bitkileri oluşturur. Orman bakımından zayıf olan dağlarda meşe toplulukları görülür. Malabadi Köprüsü ve Hasuni Mağaraları bölgedeki görülmeye değer güzellikler arasındadır. 

Silvan Satılık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Ekonomisi 

İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılıktan oluşur. İlçede tarım ön plandadır. Tarıma elverişli arazilerin yaklaşık %85’i ekilidir. Bu da ilçenin toplam alanının %45’ine denk gelir. Ormanlık alanının ortalaması ise %23’tür. Ormanların çoğunluğu bataklıktır. Engebeli arazisi nedeniyle tarımda makine kullanımı yaygın değildir. Sulanabilir toprakları oldukça azdır. Yetiştirilen tarım ürünlerinin başında pamuk, buğday ve nohut gelir. Mısır üretimi son yıllarda yaygınlaşmaktadır. Hayvancılık ise genellikle kırsal kesimlerde yapılır ve ilçe ekonomisinde fazla katkı sağlamaz. Ayrıca ilçede orta ölçekli sanayi sitesi yer alır. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Diyarbakır Silvan satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz. 

Silvan Satılık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları 

Silvan ilçesindeki anaokulları; Silvan 14 Nisan Anaokulu, Silvan Anaokulu ve Dicle Anaokuludur. Başlıca ilkokulları; Erikyazı İlkokulu, Gökçetevek İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Fevzi Çakmak İlkokulu, Gündüz İlkokulu, Yayıklı İlkokulu, Umur İlkokulu, Çardak İlkokulu, Akdere İlkokulu, Arı İlkokulu, Karamusa İlkokulu, Şanlı İlkokulu, Yukarı Veysi Bayatlı Mezrası İlkokulu, Gazi İlkokulu, Vatan İlkokulu, Karaali İlkokulu,100.Yıl İlkokulu, Tokluca Köyü Turan Koçer İlkokulu ve Güçlü İlkokuludur. Başlıca ortaokulları; Demirkuyu Mahmut Kepolu Ortaokulu, Karacalar Ortaokulu, Fevzi Çakmak Ortaokulu, Milli Egemenlik Ortaokulu, Boyunlu Ortaokulu, Vatan Ortaokulu, Şehit Abdülselam Dikici Ortaokulu, Selahaddinî Eyyübi Ortaokulu, Çatakköprü Ortaokulu, Ziya Gökalp İmam Hatip Ortaokulu, 100.Yıl Ortaokulu ve Bağdere Köyü Kazım Okay Ortaokuludur. Liseleri; İMKB H. Reşat Balyen Anadolu Lisesi, Silvan Sosyal Bilimler Lisesi, Hasuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Silvan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Silvan Anadolu Lisesi, Malabadi Anadolu Lisesi, Yeşil Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Silvan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türk Telekom Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Özkan Özendi Anadolu İmam Hatip Lisesidir.

Silvan Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 23.847’dir. Konut başına denk gelen insan sayısı 5,57’dir. Toplam işyeri sayısı 3.356’dır. İlçede bulunan satılık konutların ortalama büyüklükleri 175 metrekareden oluşur. Bölgedeki evler oldukça büyüktür. Silvan satılık konut fiyatları ortalama 129.500 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekareye denk düşen satış fiyatı 740 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüş süreleri 15 senedir. Yani bir ev kendi fiyatını kirası ile ortalama 15 yılda geri öder. 

EmlakJet ev arayışlarınız için en doğru adres. İstediğiniz bölgedeki ilanları bir araya getiren sitemiz sayesinde ev arayışınızı kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Silvan satılık daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden kolayca bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Silvan Satılık Ev
Akçayır MahallesiAkçeltik MahallesiAkdere MahallesiAkyol MahallesiAlibey MahallesiAltınkum MahallesiArı MahallesiAşağıkaya MahallesiAşağıveysi MahallesiBabakaya MahallesiBağdere MahallesiBağlar MahallesiBahçelievler MahallesiBahçe MahallesiBaşdeğirmen MahallesiBaşıbüyük MahallesiBayrambaşı MahallesiBellibahçe MahallesiBereketli MahallesiBeypınar MahallesiBoyunlu MahallesiCamii MahallesiÇakıltaşı MahallesiÇaldere MahallesiÇardak MahallesiÇevriksu MahallesiÇiğdemli MahallesiÇiğil MahallesiÇobantepe MahallesiDağcılar MahallesiDarköprü MahallesiDemirkuyu MahallesiDolaplıdere MahallesiDoluçanak MahallesiDuru MahallesiDüzalan MahallesiErikyazı MahallesiEskiköy MahallesiEskiocak MahallesiEşme MahallesiFeridun MahallesiGökçetevek MahallesiGörentepe MahallesiGörmez MahallesiGüçlü MahallesiGündüz MahallesiGürpınar MahallesiGüzderesi MahallesiHeybelikonuk Mahallesiİncesu MahallesiKale MahallesiKaracalar MahallesiKarahacı MahallesiKaramus MahallesiKasımlı MahallesiKayadere MahallesiKazandağı MahallesiKeklikdere MahallesiKıraçtepe MahallesiKızlar MahallesiKonak MahallesiKumgölü MahallesiKumluk MahallesiKutlualan MahallesiMalabadi MahallesiMescit MahallesiNohuttepe MahallesiOnbaşılar MahallesiOrmandışı MahallesiOtluk MahallesiSağlık MahallesiSarıbuğday MahallesiSelahattin MahallesiSulak MahallesiSulubağ MahallesiSusuz MahallesiŞanlı MahallesiTaşpınar MahallesiTekel MahallesiTokluca MahallesiUmur MahallesiÜçbasamak MahallesiYenidoğan MahallesiYeniköy MahallesiYenişehir MahallesiYeşerdi MahallesiYeşilbahçe MahallesiYeşilköy MahallesiYolaç MahallesiYolarası MahallesiYukarıveysi MahallesiYuva MahallesiYüksek Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.