/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölyakacancel
Düzcecancel

Düzce Gölyaka Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Gölyaka Satılık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Gölyaka satılık konut arayışı içerisinde olanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden demografisine kadar birçok farklı konuya değindik. Gölyaka, ülkemizin Karadeniz Bölümü’nde yer alan Düzce iline bağlı bir ilçedir. Düzce, bölgenin en batı hattında yer almaktadır ve sekiz ilçeden meydana gelmiştir. Gölyaka, merkez, Akçakoca ve Kayhaşlı semtlerinden sonra bölgenin en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık %5.36’sına ev sahipliği yapmaktadır. Efteni Gölü yakınlarına kurulan ilçenin etrafı dağlarla çevrilidir. Semt, İstanbul’dan iki yüz kilometre, Ankara’dan ise iki yüz elli kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe stratejik konumu sebebiyle, bölgenin en önemli yerleşim birimlerindendir. 

Gölyaka Satılık Konut Arayanlara Semt Hakkında Önemli Bilgiler

Yazının ilk bölümünde Gölyaka satılık ev arayanların ilçe hakkında öncelikli olarak bilmesi gereken şeylere değineceğiz. Gölyaka ilçesi, Batı Karadeniz Bölgesi’nde Düzce ilinin en batı ucunda bulunmaktadır. İlçenin denizden yüksekliği veya rakımı yaklaşık 126 metredir. İlçenin kuzeyinde ve güneyinde Bolu ve Köroğlu Dağları bulunmaktadır. Sıradağlar üzerinde yer alan ilçe yaylalar bakımından çok zengindir. Kardüz, Pürenli yanık, Unluk ve Kızık yaylaları oldukça meşhurdur. Yayla turizminin geliştiği semtte, Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. İlçede yazlar sıcak ve yağışlı, kışlar ise serin ve yağmurlu geçer. Bögledeki yıllık yağış miktarı yıllık 873 mm civarındadır. Semtte sis çok sık görülen bir doğa olayıdır. Özellikle kış aylarında ani sıcaklık farklarına bağlı olarak sis meydana gelir. 

Gölyaka Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o bölgedeki emlak piyasası üzerinde en çok belirleyici özelliğe sahip olan özelliktir. Gölyaka satılık daire bakanların da bu sebeple mutlaka bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Gölyaka ilçesindeki hakim ekonomik sektörler tarım ve hayvancılıktır. İlçe, iki metropol kent arasında yer aldığından ekonomisi hızlı bir şekilde gelişmiştir. Küçük ve orta ölçekli sanayi tesisleri, iş imkanı sağlamaktadır. Ancak yerel halkın önemli bölümü hala tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlamaktadır. İlçede fındık, nar, badem, domates, patlıcan, salatalık, pirinç üretimi yaygındır. Bölgedeki arazilerin büyük bir bölümü tarım arazi olarak kullanılmaktadır. İlçede 10.342 adet büyükbaş, 5672 adet küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Kanatlı hayvan sayısı ise 68.932’ye ulaşmıştır. Bölge halkının büyük bir bölümü hem tarım hem de hayvancılık ile uğraşmaktadır. 

Gölyaka Satılık Konut Seçeceklere Semtin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre semtte hayatını sürdürenlerin sayısı 20.353 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede ikamet edenlerin %50.30’u erkek, geriye kalanı %49.70’i ise kadındır. İlçe, kent nüfusunun yaklaşık %5.25’ine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez, Akçakoca, Kayhaşlı’dan sonra kentin en kalabalık yerleşim birimidir. İlçe, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir ve bu mahalleler, Düzce Gölyaka satılık ev arayanlar için aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

  • Yazpınar Mahallesi 
  • Kültür Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • İmamlar Mahallesi
  • Açma Mahallesi
  • Yeşil Mahallesi
  • Esen Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Kuyudüzü Mahallesi
  • Cumakırı Mahallesi

Eğer Gölyaka satılık konut tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Gölyaka satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.