Emlakjet

Düzce Satılık Ev

araması için 425 ilan bulundu
search
Düzcecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Düzce Satılık Konut Düşünenlere İl Rehberi

Düzce satılık konut arayışında olanlar için derlediğimiz bu yazıda, kentin tarihinden emlak piyasasına değin birçok farklı konuya değindik. Yazıyı okuduktan sonra aklınızdaki soruların cevaplarını birer birer bulacak ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Karadeniz Bölgesi’nin batı tarafında kalan Düzce ili, etrafı dağlarla çevrili bir ova üzerine kurulmuştur. Anadolu Yarımadası ile İstanbul arasında bir geçiş noktası özelliği taşıdığından, kent stratejik konumu ile ön plana çıkmıştır. Yaklaşık olarak 3.641 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alan şehir denizden 140 metre yüksekte yer almaktadır. Doğanın hiç de cimri davranmadığı bir il olan Düzce, Abant, Kartalkaya, Yedigöller, Akçakoca, Efteni Gölü ve Kuş Cenneti ile tam bir tabiat harikasıdır. Şehirden geçen birçok akarsu bulunmakta ve bu akarsular, Düzce’nin doğasını yeşile boyamaktadır.

 

Düzce Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Kentin Kısa Tarihi

Bir konut satın almak, oldukça büyük bir karardır. Bu kararı vermeden önce kentin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, belki de yaşamınızın geri kalan kısmını geçireceğiniz yeri daha iyi tanımak anlamına gelir. Düzce satılık daire tercihinde bulunacaklar, M.Ö 2000’li yıllara kadar uzanan geçmişi ile tarih kokan bir şehirde hayatlarına devam etme imkanı bulacaklardır. Düzce’nin bilinen ilk hükümdarları Hititler’dir. Daha sonra bölge çok farklı ulus ve kavimler tarafından ele geçirilse de, Doğu Roma İmparatorluğu döneminde hak ettiği ilgiye kavuşmuştur. 1323 yılında Orhan Gazi tarafından fethedilen Düzce, o günden beri bir Türk toprağıdır. 1999 yılında gerçekleşen Gölcük ve Düzce depremlerinden çok etkilenen şehir aynı yıl il statüsüne kavuşmuştur.

 

Düzce Satılık Konut Arayanlara Kentin Demografik Yapısı

Kentin demografik yapısı, emlak piyasası üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Bu sebeple Düzce satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenlerin, şehrin nüfusu hakkında bilgi sahibi olması iyi olabilir. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilde 387.844 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bir önceki yıla göre nüfus 10.234 kişi artmıştır. Bir başka deyişle kentteki nüfus artış hızı %2.71’dir. Düzce’de hayatına devam edenlerin %50.03’ü erkek, geriye kalan %49.97’sı kadındır. Kilometrekareye düşen kişi sayısı ise 90 olarak hesaplanmıştır.  8 ilçe, 10 belediye, bu belediyelere bağlı 115 mahalle ve 278 köyden oluşan kentteki en kalabalık ilçe merkezdir. Bu sebeple Düzcede satılık daire arayışında olanların, merkezde hayal ettikleri evi bulma olasılıkları daha yüksektir. Şehrin nüfusu en hızlı artan ilçesi ise Yığılca’dır. Gölyaka semtinin popülasyonu ise azalma eğilimindedir. Düzce Satılık Konut tercihinde bulunacaklar, aşağıdaki ilçelerden birini seçebilirler:

 

 • Akçakoca
 • Cumayeri
 • Çilimli
 • Gölyaka
 • Gümüşova
 • Kaynaşlı
 • Merkez
 • Yığılca

 

Merkezde yer alan toplu konut projeleri fiyat avantajları ve sahip oldukları lokasyonlar sebebiyle oldukça ilgi çekmektedir. Eğer böyle bir arzunuz varsa düzce satılık daire toki evlerine göz atabilirsiniz. Merkezde yer alan evler genellikle standart daire tipinde olduğu için, Düzce satılık müstakil ev düşünenlerin civar ilçelere bakmasında yarar olacaktır.

 

Düzce Satılık Ev Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, kentte toplam 178.391 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 2,36 olarak hesaplanmıştır. Bu rakam Türkiye ortalamasına yakındır.  Bölgede yer alan bir dairenin ortalama kullanım alanı 117 metrekaredir. Bahsi geçen türde bir daire için metrekare başına 1.408 Türk Lirası ödemeniz gerekmektedir. Bu Düzce Satılık Konut arayışı içerisinde olanların ortalama 164.736 Türk Lirası ödemeyi gözden çıkarması gerektiği anlamına gelmektedir. Düzcede satılık daire tercih ettiğinizde, satın aldığınız evin ortalama geri dönüşü 20 yıl sonra gerçekleşecektir.  Konut tipine göre daire fiyatları ise şu şekilde değişiklik göstermektedir:

 

 •  1+1, 62 metrekare kullanım alanına sahip daireler 102.734 Türk Lirası
 •  2+1, 96 metrekare kullanım alanına sahip daireler 137.664 Türk Lirası
 •  3+1, 129 metrekare kullanım alanına sahip daireler 175.827 Türk Lirası
 •  4+1, 190 metrekare kullanım alanına sahip daireler 251.560 Türk Lirası

 

Eğer Düzce Satılık Konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz bölgede yer alan emlakçılardan birine başvurabilir veya sahibinden satılık daire Düzce Hamidiye mahallesi gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.