/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Enezcancel

Edirne Enez Satılık Ev

araması için 14 ilan bulundu

Enez Satılık Konut Arayanlara İlçeye Özel Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Enez satılık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Enez, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne iline bağlı, il merkezine 113 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Türkiye’nin Avrupa sınırının en güney ucunda yer alan ilçe, stratejik olarak oldukça önemlidir. Enez’in kuzeyinde İpsala, doğusunda Keşan, güneyinde ve batısında Ege Denizi ve Yunanistan ile milli ve mülki sınırlarla çevrilmiştir. Toplam 30 kilometre deniz, 44 kilometre mülki sınırlara sahiptir. Enez ilçesi, Kuzey Ege sahilinde Trakya’nın en önemli akarsuyu olan Meriç Nehrinin denize döküldüğü yerde kurulmuştur. Yaklaşık 7500 yıl önce küçük bir köy topluluğu şeklinde kurulmuş olduğu bilinmektedir. Kültürlerinden Anadolu kökenli oldukları anlaşılan bu topluluk, kendi kültürlerini yerel kültürler ile birleştirerek kendilerine özgü bir yaşam biçimi geliştirmişlerdir. 

Enez Satılık Konut Düşünenler İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Enez ilçesi, Edirne’nin en az nüfusa sahip 3. ilçesidir. Şehrin nüfusu 10.886’dır. Bu sayının yüzde 49,25’i kadın, yüzde 50,75’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 483 kilometrekare, rakımı ise 20 metredir. Enez köyler satılık ev tercihi yapmak isteyenlerin tercih edebileceği toplam 19 köyü vardır. Bu köylerin isimleri şöyledir; Yenice, Abdurrahim, Büyükevren, Çandır, Yazır, Vakıf, Umurbey, Hisarlı, Çavuşköy, Çeribaşı, Gülçavuş, Şehitler, Hasköy, Sütçüler, Sultaniçe, Küçükevren, Kocaali, Karaincirli ve Işıklı Köyüdür. 1953 yılında ilçe statüsüne kavuşan Enez’e bağlı 3 adet mahalle vardır. Satılık ev ya da yazlık tercihinde bulunmak isteyenler için bu mahallelerin isimleri ise şöyledir;

  • Gaziömerbey Mahallesi,
  • Çataltepe Mahallesi,
  • Yeni Mahallesidir. 

Enez Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Edirne ilinin Enez ilçesi genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.950 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 4.393 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 346.940 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Enez Altınkum sahilinde müstakil sahibinden satılık yazlık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Enez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.