Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İpsalacancel
Edirnecancel

Edirne İpsala Satılık Ev

araması için 16 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İpsala Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İpsala satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut alma kararınızı hızlı bir şekilde verebilirsiniz.

İpsala Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne iline bağlı bir ilçe olan İpsala ilçesinin yüzölçümü 753 kilometrekaredir. Doğusunda ve güneyinde Keşan ilçesi, güneybatısında Enez ilçesi, kuzeybatısında ise Meriç ilçesi yer almaktadır. İpsala satılık konut arayanlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin güneybatı kesimlerinde alçak ve dalgalı düzlükler yer almaktadır. Kuzey kesimlere geldikçe artan bir engebeye sahip olan ilçe arazisi içerisinde yer alan İpsala Ovası ilçenin en verimli topraklarından biridir. İlçede yer alan Basamaklar Deresi üzerine kurulan Altınyazı Barajı tarım arazilerini sulamak amacı ile kullanılmaktadır. Karasal iklim özelliklerinin hakim olduğu ilçe en fazla yağışı kış ve bahar aylarında almaktadır. Bölge ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Bölgede yapılan çeltik tarımı sebebi ile ilçede yazın nem oranı artmaktadır. Merkezi İpsala Ovası’nın kuzeydoğusunda bir yamaca kurulmuş olan ilçenin 2 kilometre güneyinde Yunanistan ile sınır kapımız olan İpsala sınır kapısı yer almaktadır. Edirne il merkezine 108 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe birçok karayolu ulaşımına da yakın bir konumda yer almaktadır. İpsala satılık daire tercihinde olan vatandaşlar bölgeyi birçok karayolu ulaşımına yakın olduğu için de tercih etmektedir.

İpsala Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 27 bin 438’tir. İlçe nüfusunun yüzde 52,38 (14 bin 404) erkek, yüzde 47,62’ini (13 bin 94) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İpsala satılık konut tercihinde bulunmak isteyenlerin konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle ve 20 adet köy bulunmaktadır. İpsala satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Atatürk Mahallesi, Bayrambey Mahallesi, Bozkurt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gazi Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kapucu Mahallesi, Köprü Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Saraç İlyas Mahallesi, Aliçopehlivan Köyü, Balabancık Köyü, Hacı Köyü, Hıdırköy Köyü, İbriktepe Köyü, Karaağaç Köyü, Kocahıdır Köyü, Korucu Köyü, Koyuntepe Köyü, Kumdere Köyü, Küçükdoğanca Köyü, Paşaköy Köyü, Pazardere Köyü, Sarıcaali Köyü, Sarpdere Köyü, Sultan Köyü, Tevfikiye Köyü, Turpçular Köyü ve Yapıldak Köyü’dür.

Sizler de konut tercihini Edirne İpsala ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Edirne İpsala da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.