Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Lalapaşacancel
Edirnecancel

Edirne Lalapaşa Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Lalapaşa Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Lalapaşa satılık konut arıyorsanız bu yazımızda bulabileceğiniz, ilçe hakkındaki kısa bilgiler sayesinde konut arama sürecinize daha sağlıklı adımlar ile devam edebileceksiniz. İlçe hakkında daha önceden bir fikir sahibi olmanız için Lalapaşa ilçesinin ekonomik durumu, nüfus özellikleri ve coğrafi karakteristikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Lalapaşa Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Lalapaşa ilçesi, Marmara Bölgesi'nin Trakya Bölümü sınırları içerisinde yer alan Edirne iline bağlıdır. Edirne il merkezine yalnızca 22 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 465 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 72 metre olarak ölçülmüştür. Marmara Bölgesi'nde bulunan illerin genel karakteristiğinde olduğu gibi, Lalapaşa'nın da toprakları genellikle düz bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Yalnızca Balkan (hudut) taraflarında biraz engebe görülmektedir. Tepelerin üst tarafında aşınmadan ötürü oluşan sivri dişli granitler mevcuttur. İlçe içerisinde kışın düşen yağışlar ile beslenen dereler bulunmaktadır ve bu dereler sonunda Tunca Nehri'ne dökülmektedir. Bu derelerin varlığına rağmen ilçede önemli bir akarsu bulunmamaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu il ve ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey ve batı yönlerinde Bulgaristan'a bağlı bölgeler bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında Süloğlu ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında ise Edirne il merkezi bulunmaktadır.

Lalapaşa Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölgenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Lalapaşa satılık daire almayı düşünenler için ilçede tipik bir şekilde karasal iklime ait özelliklerin hakim olduğu görülmektedir. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Lalapaşa ilçesine yıllık 350 ila 450 milimetre arası yağış düşmektedir.

Türkiye'nin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi, ilçe sakinleri gelirlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden kazanmaktadırlar. Hatta öyle ki ilçede oturanların neredeyse %95'i tarım ve hayvancılık ile meşgul olmaktadırlar. Bu tarım faaliyetleri sonucunda arpa, ayçiçeği ve buğday gibi ürünler çıkmaktadır. Bu ürünlerin yanı sıra fasulye, yulaf, yonca, silajlık mısır ve sebze de üretilebilmektedir. 

Lalapaşa Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Lalapaşa ilçesinde toplam 6.680 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %53,31'i erkek olup geriye kalan %46,69'luk kesimi kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede uzun zamandan beri süregelen bir nüfus düşüşü mevcuttur. Ancak bu düşüş kendini radikal değişimlerden ziyade, hafif ancak stabil bir istikrar ile göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,20 olarak tespit edilmiştir. İlçe nüfusunun neredeyse yarısı, orta yaşlı nüfusa aittir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok ilkokul mezunu bulunmaktadır. İlkokul mezunlarını ortaokul mezunları takip etmektedir. Üçüncü sırada ilköğretim mezunları, dördüncü sırada ise lisans mezunları gelmektedir. Her ne kadar ilçede oturanların büyük bir kısmı Edirneli olsa bile başka illerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de vardır. Bu insanların geldiği şehirlerin sıklıkla Kırklareli ve Çanakkale olduğu görülmektedir. 

Lalapaşa Satılık Konut Bakan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Lalapaşa ilçesine bağlı olan toplam bir mahalle ve 27 adet köy bulunmaktadır. Merkez Mahallesi haricinde Lalapaşa satılık köy evi arayan okuyucularımız için en kalabalık köylerin kısa bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Hacılar Köyü,
  • Demirköy Köyü, 
  • Kavaklı Köyü.

Eğer siz de Lalapaşa Sinanköy satılık müstakil köy evi arıyorsanız bölgedeki emlakçılara danışmayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.