Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Süloğlucancel
Edirnecancel

Edirne Süloğlu Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Süloğlu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Süloğlu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Süloğlu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Süloğlu ilçesinin yüzölçümü 256 kilometrekaredir. İlçe Edirne ilinin kuzey yarısında yer alan Lalapaşa Yaylası üzerine kurulmuştur. İlçenin doğusunda Kırklareli, batısında Edirne Merkez ilçesi, kuzeyinde Lalapaşa ilçesi, güneyinde ise Havsa ilçesi yer almaktadır. İl merkezine 32 kilometrelik bir uzaklıkta yer alan ilçede yer alan ilçe su kaynakları bakımından oldukça zengindir. İlçede; Süloğlu Deresi, Geçkinli Deresi, Süloğlu Barajı, Keramettin Sülecik Göleti ve Geçkinli Göleti bulunmaktadır. Süloğlu satılık ev arayışında olan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçede Akdeniz iklimine bağlı Trakya Geçit iklimi görülmekte olup bu iklim oldukça sert bir kara iklimidir. Bu nedenle kışlar oldukça sert geçmektedir. İlçenin iklim koşulları sebebi ile ilçede çok çeşitli tarım ürünü yetiştirilememektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinden başlıcaları; buğday, ayçiçeği ve mısırdır. İlçede yer alan tarım alanlarının sulanması konusunda bölgede hiçbir sıkıntı çekilmemektedir. Tarım faaliyetlerinin az oluşuna karşın yapılan faaliyetlerin modern tekniklere uygun olarak yapılması sebebi ile alınan verim oldukça yüksektir. Modernleşme eğiliminde olan tarım faaliyetleri farklı bölgelerden vatandaşların bu ilçeden yana tercih kullanmasına katkı sağlamaktadır. Süloğlu satılık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar ilçede yer alan dağlık arazilerle de yakından ilgilenmektedirler. Engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede önemli yükseltiler bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları:

  • Tavşan Tepe,
  • Fakir Tepe, 
  • Yatsı Tepe ve 
  • Kamber Tepe'dir. 

Süloğlu Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 62’dir. İlçe nüfusunun yüzde 58,26’sını (4 bin 414) erkek, yüzde 41,74’ünü (2 bin 968) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Süloğlu satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 10 adet köy bulunmaktadır. Süloğlu satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Merkez Mahallesi, Şafak Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akardere Köyü, Büyük Gerdelli Köyü, Domurcalı Köyü, Geçkinli Köyü, Keramettin Köyü, Küküler Köyü, Sülecik Köyü, Taşlısekban Köyü, Tatarlar Köyü ve Yağcılı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Edirne Süloğlu ilçesinden yana kullanmak isteyen vatandaşlardansanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Edirne Süloğlu ilçesinde uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.