Emlakjet

Edirne Satılık Ev

araması için 515 ilan bulundu
search
Edirnecancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Edirne Satılık Konut Tercihinde Bulunacaklar İçin Kent Rehberi

Edirne satılık konut arayışı içerisinde olanlar için, kente dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra Edirne’yi daha iyi tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Trakya Yarımadası’nda yer alan Trakya ilinin doğusunda Kırklareli ve Tekirdağ, batısında Yunanistan, kuzeyinde Bulgaristan ve güneyinde ise Çanakkale şehri yer almaktadır. Kent, 624.100.00 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği 41 metre olarak ölçülmüştür. Kuzeyinde Istıranca Dağları, güneyinde Koru Dağları ve Ege Denizi ile Saroz Körfezi, batısında ise Meriç ovası ile nehri bulunan kent, Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biridir.

 

Edirne Satılık Konut Arayanlara Kentin Coğrafi Durumu

Edirne satılık ev arayışınızı hızlandırmadan önce, kentin iklimi ve coğrafi konumu hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olabilir. Böylece, Edirne’de sizi nasıl bir hayatın beklediğini daha iyi kavrayabilirsiniz. Geçiş bölgesinde yer almasından mütevellit Edirne hem Akdeniz hem de Orta Avrupa’ya özgü karasal iklimin etkisi altındadır. Kışlar, Akdeniz iklimi baskın geldiğinde ılık ve yağışlı, karasal iklim hakim geldiğinde ise oldukça sert ve kar yağışlı geçmektedir. Yazlar ise her iki iklim türünde de sıcak ve kuraktır. İlkbahar ve sonbahar ayları oldukça yağışlı geçen kentte, toprak oldukça verimlidir. Toprağın verimi ise doğrudan, kentin aldığı yağışla ilgilidir. Bölgede yıllık yağış miktarı 585,9 mm’dir.

 

Edirne Satılık Konut Düşünenler İçin Demografik Durum

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, Edirne nüfusu 411.528 kişidir. Nüfus artış hızı %1.15 olan şehir, bir önceki yıla göre 4.673 artmıştır. Kentte yaşamını sürdürenlerin 209.390’ı erkek, geriye kalan 202.138’i kadındır. Daha net bir ifade ile, kent nüfusu cinsiyete göre dengeli dağılmıştır ve popülasyonun %50.88’i erkek, geriye kalan %49.12’si kadındır. İlde kilometrekareye 65 kişi düşmektedir.  Buradan hareketle, Edirne satılık daire arayışında olanların, çok kalabalık olmayan, görece sakin bir şekilde, kentin sağladığı olanaklara ulaşma imkanı bulabileceğini söyleyebiliriz. Ancak kent merkezinde, nüfus yoğunluğunun ciddi bir artış gösterdiğini belirtmek gerekir. Şehir merkezinde kilometrekareye düşen kişi sayısı 214 olarak hesaplanmıştır.

  

Edirne Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Edirnede satılık daire arayanlar, bütçelerini nasıl ayarlamaları gerektiği hakkında bir fikre sahip olmayabilir. Kafalarındaki soru işaretlerini, EmlakJet Bölge Raporu verileri aracılığı ile giderebiliriz. Bölge Raporu verilerine göre, Edirne’de toplam 202.087 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise, 2.86 olarak hesaplanmıştır. İstikrarlı bir emlak piyasasına sahip olan kentteki evlerin, ortalama kullanım alanı 110 metrekare ve civarındadır. Metrekare başına ise 1.957 Türk Lirası ödemek gerekmektedir. Bir başka deyişle, Edirne satılık ev düşünenlerin ortalama 215.270 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Bölgeden satın aldığınız bir evin geri dönüşü ise ortalama 19 yıl içinde tamamlanmaktadır. Dolayısı ile bütçenizi bu rakama göre belirlemeniz yararınıza olabilir. Ancak belirtmek gerekir ki, tercih ettiğiniz konut tipi ve konutun bulunduğu lokasyon, ev bedelini arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin Edirne satılık müstakil ev düşünüyorsanız, muhtemelen bahsi geçen rakamdan daha fazla ödemeniz gerekecektir. Konut tipine göre, Edirne de satılık daire fiyatları ise şu şekildedir:

 

  • 1+1 , 55 metrekare kullanım alanına sahip daireler 155.705 TL
  • 2+1,  100 metrekare kullanım alanına sahip daireler 173.700 TL
  • 3+1, 140 metrekarele kullanım alanına sahip daireler 265.440 TL

  

Eğer Edirne Satılık Konut arayışınız hala aktif olarak devam ediyorsa, bölgedeki emlakçılardan birine başvurabilir veya EmlakJet Listeleme sayfalarından Edirne Kocasinan mahallesi satılık daire ya da Edirne de gölet civarı satılık daireler gibi ilanlara ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.