/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arıcakcancel

Elazığ Arıcak Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Arıcak Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Arıcak satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerine, iklimine, bölge ekonomisine, mahallelerine ve demografik durumuna değindik. Yazının sonunda ilçe hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Arıcak, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Elazığ iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, Elazığ il merkezinden yaklaşık yüz kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçe, 1972 yılından sonra belediye teşkilatı tarafından  yönetilmeye başlamıştır. Dağlık bir arazi üzerine kurulan Arıcak ilçesi, doğal güzellikleri ile kentin en önemli ilçelerinden biridir. İlçede yayla turizmine olanak tanıyan yem yerleri bulunmaktadır. 

Arıcak Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Arıcak satılık daire tercih etmeyi planlayanlar ilçenin coğrafi özellikleri, iklim yapısı ve doğal durumu hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Özellikle başka il veya ilçelerden gelerek bölgeye yerleşeceklerin, yazının bu bölümünü dikkatle okuması gerekmektedir. Arıcak ilçesi, 387 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği veya daha klasik bir ifade ile rakımı 1080 metredir. İlçe oldukça dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Güneyinde Diyarbakır ili, doğusunda ise Bingöl kenti bulunmaktadır.İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir.  Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. Dağlık bir alanda kurulmuş olması ilçenin iklim koşullarını ağırlaştırmaktadır. Özellikle kış aylarında ilçe uzun süren kar yağışları yaşanmaktadır. 

Arıcak Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

Bir bölgenin ekonomisi, emlak piyasası hakkında önemli ipuçları taşır. Eğer bölge ekonomisi sürdürülebilir kaynaklar ve sektörler ile işliyorsa, ilçenin hareketli bir emlak piyasası olur. Arıcak semtinin ekonomisi de tarım ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Yükselti ve engebeli yapısı sebebiyle, bölgedeki tarım arazilerinin önemli bir bölümü parçalı bir yapıdadır. Bu durum, modern tarım yöntemlerinin kullanılmasını zorlaştırmaktadır. İlçede hayvancılık gelişmiştir. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği yapan yerel halk, genellikle her iki ekonomik uğraşla da ilgilenmektedir.  Yayla ve meraların çok olması, ilçede hayvancılığın daha az masraflı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Arıcak satılık ev düşünenler eğer bu iki sektörden birinde faal olarak çalışıyorsa, Arıcak yaşamak için doğru bir tercih olacaktır.

Arıcak Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte yaşamını sürdürenlerin sayısı 17.028 kişiye ulaşmış vaziyettedir. Burada yaşayanların %51’i erkek, %49’u ise kadındır. İlçenin nüfusu 2013 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. Bu durum 2017 yılında değişmiş, bölge popülasyonu artışa geçmiştir. Elazığ Arıcak satılık daire düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerinden birinde veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Cami Mahallesi
 • Ziyaret Mahallesi
 • Kışla Mahallesi
 • Serinevler Mahallesi 
 • Vali Göktayoğlu Mahallesi
 • Saman Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Kurtlu Düğün Mahallesi
 • Zeynet Mahallesi
 • Kaplanbağ Mahallesi
 • Simserkis Mahallesi

Eğer Arıcak satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Arıcak satılık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Arıcak Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.