/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Baskilcancel

Elazığ Baskil Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Baskil Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Baskil satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Baskil Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Elazığ il merkezine 38 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğusunda Elazığ, batısında Karakaya Baraj Gölü, kuzeyinde Keban ilçesi, güneyinde ise Kale ve Doğanyol ilçeleri yer almaktadır. Düz bir arazi üzerinde kurulmuş olan ilçenin etrafı dağlık ve tepelik arazilerle çevrilmiştir. Baskil satılık ev arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe tarihinin Tunç Devri’ne kadar uzandığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçede özellikle Fırat Havzası’nda birçok kavimin yaşadığına dar bulgular bulunmuştur. Hititlilerin de uzun dönem hakimiyet kurduğu bölgede sonrasında sırasıyla Makedon, Asur, Roma ve Bizans uygarlıkları hakimiyet kurmuşlardır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanmakta olup ilçe halkının büyük bir çoğunluğu hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimini sağlamaktadır.

Baskil Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 505’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,48’ini (10 bin 350) erkek, yüzde 49,52’sini (10 bin 155) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Baskil satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 60 adet köy bulunmaktadır. Baskil satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Canbeyler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Eskibaskil Mahallesi, Mustafa Demirel Mahallesi, Odabaşı Mahallesi, Şefkat Mahallesi, Akdemir Köyü, Akuşağı Köyü, Aladikme Köyü, Alangören Köyü, Altınkuşağı Köyü, Aşağıkuşağı Köyü, Beşbölük Köyü, Bilaluşağı Köyü, Bozoğlak Köyü, Çavuşlu Köyü, Çiğdemlik Köyü, Deliktaş Köyü, Demirlibahçe Köyü, Doğancık Köyü, Düğüntepe Köyü, Emirhan Köyü, Eskiköy Köyü, Gemici Köyü, Habibuşağı Köyü, Hacımehmetli Köyü, Hacımustafaköy Köyü, Hacıuşağı Köyü, Harabekayış Köyü, Hüyükköy Köyü, Işıklar Köyü, İçlikaval Köyü, İmikuşağı Köyü, Kadıköy Köyü, Karaali Köyü, Karagedik Köyü, Karakaş Köyü, Karoğlu Köyü, Kayabeyli Köyü, Kızıluşağı Köyü, Koçyolu Köyü, Konacık Köyü, Konalga Köyü, Kumlutarla Köyü, Kuşsarayı Köyü, Kutlugün Köyü, Meydancık Köyü, Paşakonağı Köyü, Pınarlı Köyü, Resulkahya Köyü, Sarıtaş Köyü, Söğütdere Köyü, Suyatağı Köyü, Şahaplı Köyü, Şeyh Hasan Köyü, Şituşağı Köyü, Tatlıpayam Köyü, Tavşanuşağı Köyü, Topaluşağı Köyü, Yalındam Köyü, Yaylanlı Köyü, Yeniocak Köyü, Yıldızlı Köyü ve Yukarıkuluşağı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Elazığ Baskil ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Baskil de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Baskil Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.